"Прояв зневаги до живих ветеранів": В'ятрович пояснив, чому потрібно скасувати вихідний на 9 травня

"Прояв зневаги до живих ветеранів": В'ятрович пояснив, чому потрібно скасувати вихідний на 9 травня
Володимир В'ятрович (фото: РБК-Україна)

Історик переконаний, що назву "День перемоги" треба приберегти для того дня, коли Україна переможе РФ

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, який нещодавно висловився про використання "георгіївських стрічок" в Україні, пояснив, чому потрібно скасувати вихідний на 9 травня.

В інтерв'ю виданню "МИР" він висловив упевненість, що скасування вихідного дня не торкнеться живих ветеранів Другої світової війни.

"Це люди дуже старшого віку і, очевидно, що вони не потребують якогось спеціального вихідного. І навряд чи їм подобається, що ними прикриваються різного роду вілкули, новинські чи ще хтось. Те, що відбувається 9 травня вже котрий рік поспіль в Києві, в інших містах, - і є проявом зневаги до живих ветеранів Червоної армії", - сказав В'ятрович.

Він також додав, що 9 травня використовувалося і буде використовуватися проросійськими політиками для того, щоб нагадувати про себе, і щоб "якось реактивізувати ті радянські міфи, які вкрай необхідні Росії для збереження свого впливу на Україну".

"Я вважаю, що в 1945 році не сталося для України перемоги цілковитої, була перемога тільки над одним із тоталітарних режимів, нацистським. На жаль, Україна опинилася в лабетах іншого тоталітарного режиму, комуністичного. Тому я переконаний, що саму назву - "День перемоги" - треба приберегти до того дня, коли ми переможемо Російську Федерацію", - резюмував В'ятрович.

Хайп-таксі: що для вас 9-е травня

Раніше В'ятрович прокоментував скандальний ролик українського телеканалу до 9 травня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся