Повільне занурення: Психолог дала рекомендації військовим звиканню до мирного життя

Психолог дала рекомендації військовим звиканню до мирного життя
Фото: Бійці АТО

Деколи бійцям доводиться заново вчитися самим простим речам

Після участі в АТО військовим складно звикнути до мирного життя з усіма її атрибутами, зокрема, з святковими салютами. Про це в інтерв'ю Військовому ТБ України призналмя військовослужбовець з позивним "Доля".

За його словами, про свої проблеми йому розповідали багато товариші по службі.

"Вдома у відпустці був – салют як угатив! Я – під ліжко...Знаєш, як воно... Звичка, що тут завжди бомблять, а зараз - тиша. І вдома ж салюти були...У мене хлопці зі взводу так усі, хто був у відпустці. Каже, салют був взимку і хто – під ліжко, хто на другий поверх, хто – вниз ", – розповів боєць.

Таким, як цей військовослужбовець, покликані допомогти поради психолога і травмотерапевта Тетьяны Руденко, на думку якої, Україні слід відмовитися від застарілої радянської моделі, що у війні немає нічого страшного, а "баби ще народять".

За словами Руденка, бійцям АТО може допомогти визнаний у всьому світі метод експозиції, який передбачає психологічне занурення людини в ситуацію, в якій вона відчуває дискомфорт і утримання її там до тих пір, поки це не послабить силу тривоги і стурбованості.

"Метод працює за простим принципом: людина повинна знаходитися в певній ситуації, але нічого не робити, а тільки стежити за своїми відчуттями. Незабаром мозок звикає до цього факту і знижує занепокоєння", - пояснила фахівець.

Нагадаємо, напередодні Військове ТБ показало сюжет про незвичайного бійця, що несе службу в самій гарячій точці АТО.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся