ua en ru

"Шлях репресій, видавлювання, страху": журналіст вказав на головний прокол Росії з Кримом

"Шлях репресій, видавлювання, страху": журналіст вказав на головний прокол Росії з Кримом Фото: Крим (facebook.com/ayshe.umerova)

Придушити опір кримських татар у окупантів не вийде

Росія не враховує той факт, що кримськотатарський народ має колосальний досвід мирного протесту проти тоталітарного режиму, і йде єдиним шляхом - репресій і страху. Про це заявив журналіст Айдер Муждабаєв, передає "Апостроф".

"Росія отримує зворотний ефект: російські окупанти досі не зрозуміли, з яким народом мають справу. А мають справу вони з народом, який два покоління боровся за повернення на батьківщину, перебуваючи в Радянському Союзі. Кримські татари свого часу придумали практично всі форми мирного опору, які потім використовували радянські дисиденти", - сказав він.

Окупанти не розуміють, що кримські татари - нація, що самоорганізується.

"Росія хоче придушити опір кримських татар, а виходить зворотний ефект. Ми - нація, що самоорганізується. Якщо люди бачать, що до їх співвітчизникам ось так ставляться, вони будуть допомагати і будуть робити це демонстративно. Цей народ має величезний досвід мирного протесту проти найстрашнішого тоталітарного режиму. Росія хоче виглядати сильною, а буде виглядати слабкою і ганебною в очах всього світу", - зазначив журналіст.

Муждабаєв додав, що вся російська система побудована на репресії.

"Тим більше, у них навіть не виходить замінити наш Меджліс фейковим парламентом, не виходить переманити кримських татар нічим. Тому вони і зрозуміли, що єдиний шлях - це перевірений за двісті з гаком років, з моменту першої анексії Криму Російською імперією, шлях репресій, видавлювання, страху..."- резюмував він.

Раніше Муждабаев різко засудив арешт відомого одеського активіста.