Тортури над дітьми: у Супрун розповіли про жахливі методи "боротьби" з кором
У МОЗ закликають не довіряти сумнівним методам лікування, а замість цього – негайно звертатися до лікарів
Спалах кору в Україні вкотре довів те, що найкращий спосіб захистися від хвороби – зробити заздалегідь щеплення.
Через те, що на кір захворіли тисячі людей, багато хто тільки зараз зрозумів важливість вакцинації. В той же час все ще багато людей вірять у те, що кір можуть вилікувати, м’яко кажучи, дуже дивні методи. У МОЗ застерігають: в інтернеті – купа маніпуляцій та неправдивих даних про те, як лікують кір. У Уляни Супрун розповіли про найбільш популярні фейки щодо лікування кору.
Фейк №1: Кір – це "благословенна" хвороба. Чим раніше дитина нею перехворіє, тим краще це відобразиться на її здоров’ї: імунітет стане сильнішим і пожиттєвим.
Факт: Насправді кір – це смертельно небезпечна хвороба, а вірус кору – це один із найбільш стійких і “живучих” у світі. Він може зберігатися на твердих поверхнях до 2 годин після того, як хвора людина залишила приміщення, де перебувала. На жаль, 9 із 10 людей, яким не зроблено вакцинацію, заражаються після контакту із хворим.
Якщо дитина перехворіє на кір, то у неї сформується імунітет. Проте інфекція може викликати тяжкі недуги: енцефаліт, пневмонію, бронхіт. Через кір людина може померти або отримати інвалідність. Кір – це хвороба, яка стає однією із головних причин смертності у дітей в світі загалом.
Фото: Єдиний дієвий засіб проти кору - вакцинація (kyivcity.gov.ua)
Фейк №2: Кір – це виключно дитяча інфекційна хвороба. Близько 100 років тому хвороби не було, а виникла вона через винайдення вакцинації. У дорослих кір минає значно складніше, ніж у дітей.
Факт: Кір – тяжка хвороба, яка загрожує всім, у кого немає щеплення – і дітям, і дорослим. Вразливими до кору є також і підлітки, і дорослі, яким не проводили вакцинацію. Ця хвороба становить особливо велику небезпеку ля дітей до 5 років.
Вакцинація – це надійний захист проти хвороби. У МОЗ наводять приклад: коли вакцину винайшли у 1963 році, то у США захворюваність впала дуже стрімко. Пізніше, вже у 21 сторіччі, саме вакцина проти кору змогла врятувати від смерті близько 12 мільйонів дітей.
Фейк №3: Щеплення від кору – це не гарантія, того що дитина не захворіє.
Факт: Насправді щеплення від кору – це і є єдиний надійний захист від хвороби та ї тяжких ускладнень. Як відомо, 100% гарантії не дає жоден препарат, винайдений світовою медициною. Але після вакцинації ризик захворіти становить тільки 1-2%, тоді як без неї, як вже раніше писали, заражається 9 людей із 10 при контакті з хворим.
Фейк №4: При кору енцефалітом захворіти не можна, якщо не пити антибіотики і жарознижувальні. Від засобів проти температури кір "піде всередину" і пошириться в мозок та легені.
Факт: Енцефаліт або ураження мозку якраз і є одним із ускладнень кору. Його викликає вірус кору, і ні в якому разі його не можуть викликати антибіотики чи жарознижувальні препарати. Їх треба приймати, коли температура підскочила вище 38,5 градусів.
Фото: Часом батьки вдаються до справді дивних або жахливих методів "лікування", які не мають жодного ефекту, тоді як щеплення діє, якщо його зробили заздалегідь (РБК-Україна)
Фейк №5: Замість препаратів, які знижують температуру, треба "звільнити" сили імунної системи для роботи з вірусом кору, а для цього – зробити дитині клізми на основі солі або соди, розчинених у воді. Для кращого ефекту – три клізми поспіль.
Факт: Такий підхід щодо дитини, яка хворіє кором – ні що інакше ніж тортури! Такі засоби при хворобі не тільки не допомагають, але й шкодять дитині. Не займайтесь самолікуванням - при перших ознаках зверніться до лікаря!
Фейк №6: Після очищення організму дитини клізмою треба швидко застосувати якнайбільше гомеопатичних засобів – свічки, очні краплі, драже, таблетки тощо. Всі ці препарати "сприяють" організму і не "втручаються" в “правильний” перебіг хвороби.
Факт: Гомеопатичні засоби насправді “не втручаються” в розвиток недуги, бо крім ефекту плацебо не мають ніякого ефекту взагалі! Бо основа гомеопатії – прості мінерали, речовини, взяти з рослин або тварин. Концентрація цих речовин дуже низька, бо їх багато разів розводять, зазвичай із водою або спиртом. Після таких багаторазових розведень у них практично не лишається жодних ознак початкової речовини. Справді правдивих наукових підтверджень ефективної дії гомеопатичних препаратів зараз не існує.
Важливо: Специфічного лікування кору не існує! Та вкрай важливо якомога раніше звернутись до лікаря, щоби своєчасно виявити хворобу і якнайскоріше вжити всіх заходів, щоб уникнути ускладнень.
Нагадаємо, стало відомо, що в Україні фіксують зниження захворюваності на кір.
Також експерт назвав особливості спалаху кору в Україні.
Відео: Чи можна зекономити на покупці ліків? (video.rbc.ua)