Про це повідомляє прес-центр музею
На сайті Київського національного музею російського мистецтва з'явилася інформація про те, що на зборах співробітників музею в присутності представників Київради та Департаменту культури 17 січня проголосував проти ініціативи чиновників перейменувати КНМРМ.
"На наш погляд, зміна назви цього широковідомого музейного закладу на підставі раптового, науково не обґрунтованого рішення, без урахування думки фахівців і обговорення широкою мистецькою громадськістю, є прикрим випадком порушення європейських традицій і демократичних принципів", - вважають музейні робітники.
За інформацією прес-служби, зміна назви спричинить за собою зміну концепції і статусу музею. В такому випадку виникне питання про право перебування в музеї тих чи інших робіт. А це несе в собі ризик переформатування, і, по суті, розбазарювання колекції музею. В очах чиновників КНМРМ - звичайна комунальна власність. Але КНМРМ - це загальнодержавна власність, безцінний художній спадок, надбання всього українського народу.
"Київський національний музей російського мистецтва цілком слушно отримав високе звання Національного, завдячуючи тому, що цей заклад зберігає унікальну колекцію, яка є державним надбанням і національним скарбом України. Зібрання художніх творів, що належать до російської школи формувалося в Києві протягом майже цілого століття і дозволило створити один із найвідоміших музеїв у групі закладів подібного профілю, утворених у ХХ ст. в різних країнах світу, зокрема, в США, Франції, Ізраїлі, Вірменії", - повідомляється на сайті.
Співробітники пояснили, що словосполучення “російське мистецтво” в назві музею має на увазі, що це зібрання творів художників, що належать до російської художньої школи. За визначенням цей мистецтвознавчий термін застосовують до творчості митців різних національностей, які здобули художню освіту в навчальних закладах Москви, Петербургу-Петрограда-Ленінграда.
"Таким чином, виключення з назви музею визначення "російське мистецтво", яке вказує на склад зібрання, є некомпетентним і відображає кон’юнктурну політизацію загальноприйнятого терміну "російська школа". Це неприпустимо і може сприйматися в багатонаціональній Україні негативно. Ворожою буває лише певна, зокрема путінська, ідеологія, яка йде шляхом заперечення навіть самого існування української культури та української мови, припиняє діяльність українських бібліотек і культурних центрів. Хіба Шишкін, Айвазовський або Сєров - у відповіді за нинішнє керівництво Росії?" - написали представники прес-центру.
"Вважаємо, що в нашій дійсно демократичній багатонаціональній країні мають створюватися, плідно працювати різні музеї, зокрема і музей російського мистецтва. Підміна ж чиновниками реальної роботи псевдопатріотизмом і спекуляцією на військовому конфлікті, відображає якість української політики. Нападаючи на Київський національний музей російського мистецтва, чиновники – нічим не краще Путіна, який знищує українську бібліотеку в Москві. Замість того, щоб зайнятися реальними змінами в країні, чиновники борються за зміну вивісок з фактично беззахисним музеєм. Високий художній рівень колекції Київського національного музею російського мистецтва сьогодні є визнаним в усьому світі, а його назва – широко відомим світовим брендом", - резумують музейні працівники.
Нагадаємо, у Харкові навідріз відмовилися перейменовувати проспект Героїв Сталінграду.