ua en ru

"Рабська свідомість": Шендерович розповів, що чекає Росію через кілька років

"Рабська свідомість": Шендерович розповів, що чекає Росію через кілька років Віктор Шендерович (фото: facebook.com/Виктор Шендерович)

Відомий письменник впевнений, що Путін веде свою країну до розпаду

Росія буде гнити і деградувати, а найкращі люди будуть виїжджати з країни. Таку заяву зробив відомий російський письменник-сатирик, правозахисник і журналіст Віктор Шендерович в інтерв'ю газеті "Високий Замок".

"Є таке поняття, як циганське ворожіння. Це коли вам кажуть очевидні речі, які точно збудуться. Наприклад, про вас: хтось у вас закоханий, і у вас є таємний недоброзичливець. Ви легко повірите, бо це цілком можливо. Тому можу твердо сказати: авторитарні режими руйнуються. Тож зі стовідсотковою точністю можна передбачити - режим Путіна лусне. І лусне боляче. Путін веде Росію до розпаду", - зазначив письменник.

При цьому Шендерович зауважив, що Путін не боїться краху свого режиму, тому що не розуміє.

"Але він розуміє, що йому не можна піти від влади, бо його негайно заарештують. Тому владу добровільно не залишить. Його еліта ділиться на тих, хто піде разом з ним під суд, і тих, хто хоче, щоб він помер сам якомога швидше. Щоб усе вкрадене "бабло" залишилося, а санкцій не було. Які мріють прокинутися у 2013 році, бо їм Крим даром не потрібен. Їхні яхти швартуються явно не в Севастополі", - заявив він.

За його словами, на сьогоднішній день ніхто і ніщо не може змінити ситуацію в Росії. Але чим більш нестерпним буде ситуація для еліти в результаті санкцій, тим більше шансів якихось змін зверху.

"Однак сподіватися на еволюційну зміну ситуації не варто. Тому залишаються двірцевий переворот або стагнація. Так виглядає, що буде стагнація. Просто будемо жити гірше. Росія буде гнити і деградувати. Кращі будуть виїжджати... У російського народу такий низький больовий поріг, як у бультер'єра, тому довго буде терпіти. Стокгольмський синдром. Рабська свідомість. Це треба прийняти як даність", - резюмував Шендерович.

Раніше Шендерович розповів, чому росіяни соромляться свого походження.

З чого треба почати змінювати країну? (фото: РБК-Україна)