Радониця 2018: що категорично не можна робити в Батьківський день

Радониця 2018: що категорично не можна робити в Батьківський день
Радониця 2018 (фото: instagram.com/l_rakhno)

В Україні після Великодня відзначають Радоницю

17 квітня православні християни відзначають Радоницю або так звані Гробки. Вважається, що на Радоницю мертві відзначають Великдень.

У цього свята існує кілька назв, і в залежності від території, його святкують у різні дні. Проте суть залишається та ж – це поминальний день або тиждень з покійним родичам.

Радониця завжди припадає на вівторок, тобто на дев'ятий день після Світлого Воскресіння Христового (Пасхи). Радониця походить від слова "радість". У цей день прийнято радіти світлому дню Великодня разом з покійними. Ісус Христос воскрес і тим самим переміг смерть, а тому в цей день можна радіти перемозі життя над смертю та доведенню вічного життя. В цей день не потрібно засмучуватися і сумувати через смерть близьких.

Styler розповідає про те, що можна і чого не можна робити на Радоницю 2018.

У Радоницю люди згадують своїх померлих рідних і близьких людей, відвідуючи кладовища. Віруючі залишають біля могил покійних червоне пасхальне яйце, шматочок свяченої паски або інші страви (до речі, церква рекомендує віддати цю їжу жебракам і попросити їх помолитися за покійного). У цей день, перш за все, моляться за упокій душі людини. На Радоницю потрібно приносити на цвинтарі квіти для прикрасшати могили.

Іти до церкви не обов'язково. Перш ніж відвідати кладовище, варто сходити в храм, де можна помолитися за померлого, або замовити панахиду.

Розпивати алкогольні напої в цей день не рекомендується - поминати покійних вином і горілкою, залишати алкоголь на могилах і кропити їх спиртним - це не правильно. На могилі повинна бути запалена свічка. При цьому саму могилу і територію поряд необхідно привести в порядок, зокрема прибрати від сміття.

Небажано ставити на підвіконня частування для покійних родичів, так як вони не потребують (покійним потрібні лише молитви живих родичів про їх душі).

Одна з головних заборон Радониці - оплакування померлих, адже про них потрібно згадувати без смутку, а з теплом і тільки добрими словами.

Чим відрізняється православна Пасха від католицької

До речі, мережа обурило масове скупчення автохамов на кладовищі в Києві.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся