ru ua

"Рашки ще в проекті не було": на російського жителя завели кримінальну справу за думки про Україну

"Рашки ще в проекті не було": на російського жителя завели кримінальну справу за думки про Україну Колаж (РБК-Україна)

Петербуржця звинуватили в екстремізмі і приниженні росіян

На 28-річного жителя міста Петербург Євгена Ніколаєва, який веде блог "Щоденник Білоруса", завели кримінальну справу за ч. 1 ст. 282 КК РФ (збудження національної ненависті) за коментар в YouTube. Про це повідомляє аналітичний центр "Сова".

За версією слідства, петербуржець залишив коментар, який збуджує ворожнечу і принижує гідність за ознакою національної приналежності. Він написав його 10 місяців тому під відеозаписом "Деревенская Тоскана — Мысли об Италии северной и южной".

"Коли Україна існувала, Рашки ще в проекті не було... В той час, коли на території України будувалися міста, створювалась релігія, велася торгівля і не тільки внутрішня, ви бігали лісами мокшинії і голою дупою, годували комарів! І тільки в 1721 році Петро 1, побувавши в Європі, перейменував Тартарію (Московію, Московське князівство), а, по суті, Ординський улус в Росію", - написав у коментарі Ніколаєв.

"Рашки ще в проекті не було": на російського жителя завели кримінальну справу за думки про Україну

"Рашки ще в проекті не було": на російського жителя завели кримінальну справу за думки про УкраїнуСкріншот коментаря (youtube.com/Русский Мужик)

Тепер йому загрожує п'ять років позбавлення волі за екстремізм. У той же час в аналітичному центрі відзначили, що в коментарі можна знайти ознаки приниження гідності не тільки росіян, але і етнічних росіян, проте ніяких агресивних закликів в коментарі не міститься.

Нагадаємо, в мережі шоковані використанням в РФ каральної психіатрії в політичних цілях.

До речі, президент Білорусі обізвав російських журналістів ідіотами.

Також повідомлялося, що Пугачова порадила Лаймі Вайкуле мовчати після заяви щодо виступів в Криму.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Чи потрібно проводити парад до Дня незалежності - опитування