ru ua

"Хіба ти брат своєму сусідові?": російська журналістка визначила, в чому відмінність між українцями і росіянами

"Хіба ти брат своєму сусідові?": російська журналістка визначила, в чому відмінність між українцями і росіянами Фото: Вікторія Івлєва (20khvylyn.com)

Фотокореспондент Вікторія Івлєва розповіла, чим на її думку відрізняється український народ від російського, і чого не вистачає останньому

За 25 років в Україні виросло покоління, яке не вміє боятися і не має сакральності влади. Таку думку висловила російська фотожурналістка Вікторія Івлєва в інтерв'ю "Главком".

"У нас різні історії. Вас протягом 25 років незалежності ніхто не бив, не вбивав, у вас тільки крали. Подивіться на історію Росії за ці 25 років: перша чеченська війна, друга чеченська війна, Беслан, "Норд-Ост", "Курськ"... Це різні вбивства, тобто країну постійно колотило, колись було схаменутися. А у вас за 25 років виросло покоління, яке не навчилися боятися, молоде покоління, яке ніхто не бив. Люди, які були радянськими, теж розучилися боятися. Якщо в Росії кажуть: "Бий жидів!" це означає - бий жидів! По-іншому не буде. В Росії відбуваються вбивства за етнічною ознакою, в Росії висять оголошення "Здам квартиру тільки слов'янам". В Україні таке немислимо! Нікому в голову таке не прийде! Українці не мають сакральності влади, і це добре! Я завжди згадую слова Набокова, що в демократичній країні портрет президента повинен бути розміром з поштову марку. Ви в цю сторону рухаєтеся. І у вас немає імперства, немає відчуття, що ви – великий народ, що всі інші дурніші і тупіше, у вас більше розвинене почуття рівності. Для Росії це величезна біда", – вважає Івлєва.

На її думку, українці і росіяни не повинні вважатися братніми народами тільки тому, що знаходяться в сусідніх державах.

"Ну, просто живіть в мирі зі своїм сусідом. Хіба ти брат своєму сусідові? Ні, не брат, але ти живеш з ним у світі, ти поважаєш його, не плюєш йому в двері, в лице, ти не ставиш йому під ніс своє лайно, не ви вмішуєтесь в його внутрішнє життя. Для цього не треба бути братом!" – зазначила журналістка.