ua en ru

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві Колаж РБК-Україна

У столиці шахрай переконливо "розводить" людей на гроші

У мережі розкрили афериста, який здавав в оренду квартиру в Солом'янському районі Києва. Про інцидент розповів фотограф під ніком Alex Cityportrait на сторінці "Оренда квартир, кімнат без комісії, посередників, Київ" в соцмережі Facebook.

"Шукаємо активно квартиру і натрапили на оголошення про хорошу квартиру і дуже хорошою ціною. Адреса - Богданівська, 24. Подзвонили, домовилися про перегляд на вівторок. Через кілька годин господар квартири передзвонює сам і каже, що є інші люди, готові зняти квартиру сьогодні і для гарантії своїх слів та його приїзду з Житомира до Києва, готові скинути 4000 грн на мапу. Але так як ми перші, пріоритет нам і для того, щоб для нього була гарантія, запропонував відправити йому невелику суму на карту. При цьому він надсилає на Viber правовстановлюючі документи і фото паспорта з реєстрацією", - розповів Алекс.

"У підсумку маємо: реєстрація на квартиру написана гарним шрифтом у фоторедакторі; свідоцтво на право власності також написано в фоторедакторі (причому зі слів нашого юриста, в 2011 році такі свідоцтва ще не видавалися); просить гроші на карту Крістал Банку, а не Привату (мабуть для приховування істинного ПІБ)", - повідомив чоловік.

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

Фото: Документ (facebook.com/groups/arenda.bez.brokera)

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

Фото: Паспорт (facebook.com/groups/arenda.bez.brokera)

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

Фото: Квартира (facebook.com/groups/arenda.bez.brokera)

"Детективне чуття взяло своє і... О диво! Квартира виявляється - збірна солянка. Кухня з нерухомості, що здається в Чебоксарах квартири, спальня - проект угорського дизайнерського бюро. Коротше, пошук в Google по картинці - це щось", - зазначив автор публікації.

Він залишив телефон афериста, і додав, що цей "товариш" представлявся Денисом.

"Підсумок - чиста афера...Спілкується більш ніж переконливо", - зазначив Алекс.

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

Скріншот поста (facebook.com/groups/arenda.bez.brokera)

"Може комусь здається, що такі розводи - старі як світ, але для нас, як для людей, які останні сім років не шукали знімне житло, - це новинка і безцінний досвід. І так, ми шукаємо квартиру для себе (доросла пара без дітей, але з двома "катанами"). Пріоритет - Солом'янка, 1-2 кімн., можна навіть без меблів", - підкреслив чоловік.

У коментарях під публікацією відзначили, квартира знаходиться в Солом'янському районі, а прописку ставила Дніпровська адміністрація. Також один із користувачів виявив, що паспорт, фото якого продемонстрував Алекс, був вкрадений.

Користувачі мережі прокоментували ситуацію, а також розповіли про інші афери:

"Фото відразу видно, що щось не те: аж надто хороший ремонт - ну немає у нас таких квартир з такими ремонтами!".

"На таку хр*нь і ми з дружиною купилися".

"Я якось надіслала дівчині телефон, фото документів на право власності, і попросила завдаток, так як втомилася їздити показувати всім зацікавленим учасникам цієї групи. Здала, що характерно. І, навіть, ключі віддала. Але тут незграбно все, зовсім на лоха".

"Так це ж давно такий розвод. Треба бути пильним".

"Заяву в поліцію! Терміново!".

"Про те, що квартира здається аферистом, стає зрозуміло вже з того моменту, як тільки він просить вас скинути йому на рахунок невелику задаточную суму, щоб залишити для вас бронь на квартиру".

"Бачила таке оголошення. І ще одне з таким же власником, тільки на Академмістечку. З тією ж історією".

"Я вже зіткнулася при пошуку квартири з двома шахраями. Як тепер продовжувати шукати? Кому вірити? Одні працювали за подібною схемою і я вчасно все зрозуміла. Другі мені зіпсували пів дня, так як ми домовилися про зустріч біля "Дрім Тауна", а ніхто не приїхав... Надійшов телефонний дзвінок з цікавою історією і проханням про допомогу "поповнити мобільний телефон". Будьте обережні і пильні!".

"Ми теж місяць тому на подібне нарвалися, але була Альона зі сканом паспорта,а на фото знаменита актриса".

"Мені теж траплялося подібне оголошення. Просили 5000 як гарантію приїзду з області до Києва. І так, пошук по картинках рулить".

"Тут явно видно фотошоп... розводили хр*нові".

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві"Розводили хр*нови": в мережі розкрили аферу з орендою на квартиру в Києві

Скріншот коментарів (facebook.com/groups/arenda.bez.brokera)

До речі, у Сумах шахраї виманили у старенької 56 тис. грн.