"Не йдеться навіть про банан для шкільного перекусу": як виховують дітей в окупованому Луганську
Всі гроші йдуть на найнеобхідніші речі
В окупованому Луганську люди не можуть дозволити собі купити зайвого своїм дітям, оскільки отримують близько трьох тисяч рублів. Про це розповіла місцева мешканка Яна Вікторова у блозі на сайті "Сьогодні".
Жінка поділилася історією своїх сусідів. Мати віддала доньку на виховання своїм батькам, а сама поїхала на заробітки в Москву.
"У моїх сусідів онуку передали на виховання бабусі і дідусі. Дочка виїхала на заробітки. Розсудили, що так буде краще для всіх – жити на три тисячі рублів зарплати у Луганську неможливо. І мати поїхала на заробітки відразу після того самого літа, втративши роботу тут. Надсилає батькам на місяць по дві-три тисячі рублів, коли як виходить. На інші знімає квартиру в Москві і живе сама. Начебто допомагає цими грошима, але так мало... Бабуся з дідусем не можуть виділити на дитину жодної зайвої копійки. Тільки найнеобхідніше – спортивний костюм до школи, пара блузок і взуття обійшлися їм у ціле стан", - розповіла Яна Вікторівна.
При цьому за її словами, у школі регулярно вимагають здавати гроші у фонд класу.
"Не йдеться навіть про банан для шкільного перекусу – на це немає коштів. Кожен дзвінок від вчительки або з батьківського комітету чекають з острахом, бо це буде дзвінок про збір коштів. 50 руб. щомісячно у фонд класу, 50 руб. у фонд школи – разом сотня кожен місяць", - пише жінка.
"Мабуть, можна і не здавати ні на що. Сказати, що грошей немає. Але як у школі ставитися до їхньої дитині? А в класі? А яке буде тим батькам, на кого розкидають відсутню суму за телевізор? Бабуся підозрює, що це елітна школа – дуже все дорого. Я запевняю, що так зараз скрізь. Ні про яких гуртках для дитини і мови немає. Принаймні, поки – школа тягне всі гроші. І це тільки перший клас. Я втішаю, що так завжди в самому початку. Але бабусю гнітить, що один банан – розкіш для їх сім'ї. А вічна нестача грошей – норма", - підсумувала Вікторова.
Раніше у мережі розповіли, як українським школярам нав'язують любов до Росії