ua en ru

Родичі у Криму і безграмотність: до Верховного суду України обрано нового суддю

Родичі у Криму і безграмотність: до Верховного суду України обрано нового суддю Фото: Валентина Симоненко (УНІАН)

Активісти розповіли про кандидата на посаду

Суддею нового Верховного Суду затвердили Голову Ради суддів України Валентину Симоненко. Таке рішення ухвалила Вища рада правосуддя на засіданні у четвер, 28 грудня. Громадська рада доброчесності висловила обурення таким рішенням. Активісти закликали відхилити кандидатуру Симоненко. Про це повідомляє "5 канал".

На засідання ВРП до зали прийшли представники кількох громадських організацій із плакатами й транспарантами, на яких були заклики не ухвалювати кандидатуру Симоненко. Зокрема негативний висновок щодо кандидатури судді дала Рада доброчесності. Серед причин проти кандидатури Симоненко зокрема були помилки у е-деклараціях, візити на окуповану територію і наявність родичів в анексованому Криму.

Окремо відзначили безграмотність судді. За даними телеканалу, у мотиваційному листі Симоненко було чимало помилок.

"Її призначено в новий Верховний Суд. Тільки в мене питання, а причому тут ми, громадяни, які мають соромитися цього призначення, бо людина безграмотна. І мови не знає, і не розуміється у важливих питаннях юридичних. В якої сестра на окупованій території, рідна сестра на окупованій території, і працює на окупаційну владу… І яка зумисно чи не зумисно, неправильно заповнила декларацію, не розібралися із майном своєї родини", – зазначила член Громадської ради доброчесності Наталія Соколенко.

Відео: Вибори судді Верховного суду (YouTube/5 канал)

Кандидат в свою чергу розповіла, що наробила помилок в мотиваційному листі через стрес, який переживала після смерті матері. Симоненко також запевнила: той факт, що її сестра залишилася жити на анексованому півострові, ніяк не вплине на суддівство.

"Я народилася у Вінницькій області, але все життя прожила в Криму. І там народилася моя сестра, яка залишилася там жити. Вона зробила свій вибір, і я на нього вплинути не можу… Крим – це моя майже мала батьківщина. Там проживала моя мати. Одразу після окупації вона дуже захворіла, лікуватись я її привозила сюди. За її бажанням вона була похована в Україні. Тому я була вимушена їздити туди", – зазначила Симоненко.

Чи буде Симоненко працювати у Верховному Суді України, вирішить президент Петро Порошенко. Варто відзначити, що Верховний Суд з 15 грудня почав роботу в оновленому форматі. Наразі призначені 115 служителів Феміди.

До речі, Рада громадського контролю при НАБУ просить Порошенка відкликати закон про антикорупційний суд.