ua en ru

У Росії знову погрожують Україні із-за заборони в'їзду Горобець

У Росії знову погрожують Україні із-за заборони в'їзду Горобець Фото: Олена Воробей

У РФ вирішили поскаржитися до Ради з прав людини ООН

У Росії голова Комісії Громадської палати РФ з розвитку громадської дипломатії та підтримки співвітчизників за кордоном Олена Суторміна заявила про намір звернутися в Раду з прав людини ООН з проханням надати публічну правову оцінку діям України, що заборонила в'їзд російської артистки Олени Воробей.

Як повідомляє "Госновини", Воробей заявила, що їй відмовили у в'їзді в Київ, де у неї був запланований спектакль. Вона також розмістила відеозвернення, принісши вибачення глядачам, які купили квитки на виставу, але не зможуть побачити його. За її словами, "закон про те, хто може сюди в'їжджати, а хто — ні, дуже нагадує мені ганебну Берлінську стіну і палестино-ізраїльські відносини".

"Сумно, що культура для українських чиновників стало механізмом політичного тиску, а не засобом зберігати існуючі гуманітарні зв'язки між нашими народами. Зі своєї сторони від імені нашої Комісії і Російського фонду миру ми маємо намір звертатися в РПЛ ООН з проханням дати свою публічну правову оцінку діям української влади з приводу ситуації з забороною на в'їзд російських артистів", — сказала Сутормина.

Нагадаємо, що Воробей розповіла, чому її не пустили в Київ.