ua ru

У Росії померла письменниця-дисидент з Одеси

У Росії померла письменниця-дисидент з Одеси Ірина Ратушинська (Кадр з відео YouTube/ksvs120)

У Москві померла сценарист Ірина Ратушинська

У столиці Російської Федерації на 64-му році життя померла письменниця та сценарист Ірина Ратушинська. Про це повідомляє російське видання АПН.

Причина смерті для суспільства залишається невідомою.

Ірина Ратушинська народилася в Одесі. У 1979 переїхала до чоловіка в Київ, а через кілька років, - у 1982 році була заарештована і засуджена за статтею 62 КК УРСР ("антирадянська агітація і пропаганда"). Письменницю засудили до семи років позбавлення волі.

Ратушинська потрапила в Мордовські табори, а роки каторги, проведені в жіночій колонії, вона описала у документальній книзі "Сірий - колір надії".

Заочно була прийнята в міжнародний ПЕН-клуб.

Завдяки заступництву Рейгана, Тетчер, Міттерана та вищих чинів, 4 жовтня 1986 року у відповідність з Указом Президії Верховної Ради СРСР була достроково звільнена від подальшого відбування покарання. Після цього Ратушинська разом з чоловіком виїхала в Англію, а потім в США.

У письменниці вийшло кілька збірок віршів і три романи: "Одесити", його продовження "Спадкоємці мінного поля" і "Тінь портрета".

Також відомо, що Ратушинська заробляла в Москві написанням сценаріїв, зокрема, для серіалів "Пригоди Мухтара", "Таксистка", "Аеропорт" і "Присяжний повірений". Була літературним редактором популярного серіалу "Моя прекрасна няня".

До речі, у Росії помер відомий поет, музикант, сценарист і режисер Дмитро Рубін.