ua en ru

Російський карикатурист висміяв відмову від трансляції фільму "Іронія долі або З легким паром!"

Російський карикатурист висміяв відмову від трансляції фільму "Іронія долі або З легким паром!" Фото: "Іронія долі" (Колаж РБК-Україна)

Вперше за останні 10 років російське ТБ відмовилося транслювати улюблену новорічну комедію


 

Російські телеглядачі, вперше за останні 10 років, не зможуть подивитися улюблену новорічну комедію "Іронія долі або З легким паром!" на телеканалі "Перший канал". Цю ситуацію висміяв відомий російський карикатурист. Про це повідомляє "Апостроф".

За словами прес-секретар "Першого каналу", Лариса Кримова, ця заборона пов'язана з тим, що комедія Ельдара Рязанова - частина пакету "Мосфільму", який ділиться і ротується між каналами.

Для тих, хто не може зустрічати Новий рік без улюбленого кінофільму, комедію будуть транслювати на іншому телеканалі.

А відомий російський карикатурист Сергій Йолкін висміяв таке рішення російського "Першого каналу" у своїй новій карикатурі.

На картині зображений один з героїв кінофільму, який з незадоволеним виглядом запитує: "Відмовилися від трансляції "Іронії долі?".

Російський карикатурист висміяв відмову від трансляції фільму "Іронія долі або З легким паром!"

Фото: Карикатура Сергія Йолкіна (facebook.com/sergey.elkin)

Нещодавно, стало відомо, що Держкіно дозволить показ і інших радянських фільмів.

Радянська комедія Ельдара Рязанова "Іронія долі, або З легким паром!" повернеться на екрани телеглядачів України після 2-річної перерви.

"В законі про кінематографі сказано, що картина може бути заборонена до показу, якщо один з учасників фільму включений у список осіб, що становлять загрозу національній безпеці, але в законі є визначення, хто такий "учасник фільму". А "учасник фільму" - це фізична особа, яка брала участь у створенні фільму, зробленого і/або вперше продемонстрованого після 1991 року", - розповів глава українського Держкіно Пилип Іллєнко.

В цьому фільмі грає актриса з "чорного списку" - Валентина Тализіна. Вона підписала лист на підтримку Путіна у Криму, за що стала одним з діячів культури, які створюють загрозу національній безпеці України.

Під "учасником фільму" слід розуміти фізичну особу, яка працювала над фільмом після 1991 року, тому, швидше за все, радянським фільмам "чорний список" не загрожує.

Зокрема, прем'єра "Іронії долі" відбулася 31 грудня 1975 року.

Нагадаємо, у Росії вибухнув скандал з Жириновським з-за Нового року без "Іронії долі"