ua en ru

Російський поет вказав на хиби співвітчизників, які «спливли» після справи Серебреннікова

Російський поет вказав на хиби співвітчизників, які «спливли» після справи Серебреннікова Фото: Кирило Серебренніков (flickr.comSasha Kargaltsev)

Публіка насолоджується репресіями, коли це не стосується безпосередньо її

Затримання російського режисера Кирила Серебреннікова показало те, як жителі РФ захоплюються «театром терору». Про це заявив поет Дмитро Биков на своїй сторінці в Facebook.

«Такого спектаклю, який нам зараз видали з арештом Серебреннікова, ніякому Серебреннікову не поставити. Багато в натовпі у Басманного суду говорили, що це його найкраща постановка. І дійсно, ось ці оплески, які спалахували в натовпі, як зазвичай проводжають художника під час похорону... Ну, іноді, я думаю, тепер можна і під час суду, бо це був єдиний доступний нам засіб його підтримати», - написав він.

alt

Скріншот поста (facebook.com/BykovDmitriyLvovich)

«Це все театр терору, який має своєю метою якось зайняти публіку. Ну, публіку можна займати різними речами: можна, наприклад, будівництвом, можна боротьбою, іноді війною. А якщо на все це немає ресурсу, то така підліткова розвага, трошки таке онанічна, ризикнув би я сказати, коли вся юрба займається цією дитячою радістю цькування, дитячим задоволенням від того, що труять не тебе, ну і спогляданням публічних розправ — що теж, звичайно, дуже гріє серця інфантильних, недозрілих людей, тих, у яких немає радощів більш високого порядку, тому що цькування, кидання костей натовпі — це радості порядку дуже низького», - вважає поет

Биків відзначило, що подібні «розправи» над відомими діячами здійснюються спеціально для народу

"Є вища логіка, якій ці персонажі йдуть інтуїтивно. А вища логіка полягає в тому, щоб сьогодні підкидати народові кари — нехитра розвага. Ми всі знаємо, що взято може бути кожен у будь-який час і за що завгодно. І за великим рахунком все, що ми можемо робити — це ось збиратися у Басманного суду і аплодувати, аплодувати навіть незрозуміло чому — чи то засудженню, чи то суду, чи то власній солідарності. Мені здається, що логіка терору — це логіка інфантильної свідомості, яка не знає більш високих задоволень", - заявив поет.

alt

Скріншот поста (facebook.com/BykovDmitriyLvovich)

За його словами, останнім часом тенденція до масової насолоди стратами зменшується, оскільки люди розуміють, що можуть стати наступними.

«Інша справа, як мені здається, що кількість людей, здатних насолоджуватися репресіями, в Росії з кожним черговим витком цього театру все-таки менше, тому що якесь виховання все жтаки відбувається. Люди ж розуміють, що сьогодні прийшли за Серебренніковим, а завтра — за ними. Тобто момент захоплення від того, що це не ти, стає все коротшим», - підсумував Биков.

До речі, у Росії режисера Серебренникова помістили під домашній арешт.