ru ua

Без роумінгу в ЄС: де купити SIMку

Без роумінгу в ЄС: де купити SIMку Фото: ЄС скасовує роумінг (freepik.com/nensuria)

З 15 червня на території ЄС скасовано плату за роумінг. Яку сім-карту купити для Європи, щоб заощадити на мобільному зв'язку і інтернеті під час подорожі, читайте на Styler.

Безкоштовний роумінг в ЄС

ЄС скасовує роумінг для громадян країн, що входять до складу Євросоюзу. Тепер під час поїздок по Європі вартість мобільного зв'язку та інтернету не буде перевищувати ціни за послуги "домашнього" тарифу. Дане правило діє в 28 країнах Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейні.

Роумінг з ЄС для українців поки залишається платним, однак можливості заощадити на дзвінках і інтернеті під час подорожей всередині ЄС збільшилися. Придбання передплатної sim-карти без роумінгу у місцевого європейського мобільного оператора або спеціальної туристичної сім-ки дозволить вигідно спілкуватися, перебуваючи на території країн ЄС.

В ЄС роумінг став безкоштовнимФото: В ЄС роумінг став безкоштовним (freepik.com/nensuria)

СІМ-карта для Європи: де найвигідніші тарифи

Ціни на мобільний зв'язок та інтернет в деяких країнах Європи сильно відрізняються. Комапния Telecompaper виконала аналіз тарифів в 16 європейських країнах. Порівняння вартості послуг проводилося для стандартного пакета (1000 хвилин в мобільній мережі і 10 ГБ мобільного інтернету на місяць). За результатами моніторингу, найвищий тариф на послуги мобільного зв'язку в Греції - 237 Євро на місяць. На другому місці за вартістю виявилася Португалія (70 Євро), третє місце у Німеччині - 58 Євро. Найдешевші тарифи в таких країнах ЄС:

  • Італія - ​​18 Євро;
  • Данія - 21 Євро;
  • Фінляндія - 25 Євро;
  • Ірландія - 27 Євро.

Сім-карта для інтернету в Європі буде найдешевшою у польських мобільних операторів. Ціна пакету з об'ємом даних до 1 Гб в Польщі - близько 0,4 Євро. За даними Telecompaper, дешевий мобільний інтернет також у операторів Фінляндії (0,67 Євро за 1 Гб) і Данії (1,6 Євро за 1 Гб).

Таким чином, збираючись придбати предоплатную сім-карту для подорожей по Європі, слід звернути увагу на те, в якій з країн ЄС тарифи найбільш вигідні. Вартість мобільних послуг в різних країнах, адреси сайтів мобільних операторів, а також де замовити сім-карти без роумінгу в Європі, можна дізнатися на Prepaid Data SIM Card Wiki.

Для дзвінків в Європі можна використовувати предоплатную сім-карту місцевого мобільного оператораФото: Для дзвінків в Європі можна використовувати предоплатную сім-карту (freepik.com/nensuria)

Варто зазначити, що використання подібних sim-карт буде вигідним тільки на території країн ЄС. Для дзвінків в Україну краще користуватися Skype, Viber, або окремо уточнити тариф у європейського мобільного оператора.

Туристична сім-карта

Ще один варіант мобільного зв'язку - туристична сім-карта для подорожей Європою та світом. Така карта дозволяє здійснювати як внутрішні, так і міжнародні дзвінки. Туристична сім-ка підходить тим, хто часто їздить за кордон, вона має дуже великий термін дії і може залишатись активною, навіть якщо не використовувалася тривалий час.

Ця сім-ка є унівесальною і підійде для поїздок в різні країни. В Україні можна придбати туристичну сім-карту декількох компаній міжнародного зв'язку, серед них Altitel, Drimsim, Eureka, GSM-Travel, GLOBALSIM, NovaSIM, SimForTour, Teletie, TravelSim, ГудЛайн. На сайтах даних операторів можна ознайомитися з інформацією про тарифи та дізнатися, як замовити туристичну сім-карту.