У РПЦ вирішили поминати святого Патріка

У РПЦ вирішили поминати святого Патріка
Фото: День святого Перуки

Тепер РПЦ відзначатиме 30 березня День святого Патріка

У російській православній церкои вирішили поминати хрестителя Ірландії, святого Патріка, а також ще більше десятка святих Західної Європи. Про це заявив глава синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

За його словами, синод включив до місяцеслова тих, хто був канонізований до 1054 року, коли відбулася Велика схизма — розділення Церкви на західну і східну, передає РИА Новости.

Формування переліку святих здійснювалося на підставі відомостей про їх шанування православними в західноєвропейських єпархіях РПЦ, а також на підставі традиції їх шанування в інших помісних православних церквах. Також враховувалася відсутність згадування імені святого в полемічних працях по боротьбі з східною церквою і східним обрядом.

Зазначимо, що святий Патрік-один з найбільш відомих і шанованих католицьких святих, покровитель Ірландії, Ісландії та Нігерії, куди християнство принесли ірландські місіонери.

До речі, у РПЦ підтвердили слова Поклонської про мироточащем погруддя Миколи II.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся