ru ua

Керівництво табору "Вікторія" півгодини намагалося погасити пожежу без допомоги рятувальників

Керівництво табору "Вікторія" півгодини намагалося погасити пожежу без допомоги рятувальників Фото: Місце пожежі (facebook.com/gunp.odessa)

Було втрачено 30 хвилин, які могли вплинути на порятунок життя дітей

Слідчі прокуратури Одеської області переконані, що керівництво згорілого дитячого оздоровчого комплексу "Вікторія", де загинули діти, тривалий час намагалося загасити вогонь самостійно. Про це повідомляє "368.media" з посиланням на матеріали відкритого 16 вересня за ознаками 2 ч. ст.367 КК кримінального провадження.

Прокуратура та правоохоронці розслідує справу за фактами неналежного виконання обов'язків з боку працівників Київського райвідділу ДСНС і чиновників органів місцевого самоврядування, що призвело до загибелі трьох дітей.

В оприлюдненій ухвалі суду зазначено, що загоряння почалося 15 вересня приблизно о 23:00. Після цього працівники "Вікторії" намагалися самостійно загасити пожежу і тільки близько 23:30 звернулися в службу "101" і повідомили про пожежу на території табору.

Варто відзначити, що таким чином було втрачено 30 хвилин, які могли вплинути на порятунок дітей.

В офіційному протоколі засідання комісії з НС при Одеській обладміністрації зазначено, що виклик на "101" надійшов о 23:34, а на місці пожежники були вже через п'ять хвилин.

Через ненаповнене пожежне водоймище і слабкий напор в гідравліці табору пожежу вдалося локалізувати тільки до 01:10 16 вересня. Загасили пожежу через 44 хвилини.

В поліцію, за даними видання, перші дзвінки почали надходити на кілька хвилин раніше цього часу, а пожежа могла початися близько 22:40. Пожежникам дзвонили діти та їх батьки, що не знімає відповідальності з керівництва.

До речі, в Одесі поховали дівчинку, яка загинула в пожежі табору "Вікторія".