ua en ru

Наймолодша лауреатка Нобелівської премії миру навчатиметься в Оксфорді

Наймолодша лауреатка Нобелівської премії миру навчатиметься в Оксфорді Фото: Малала Юсуфзай (wikimedia.org)

Юсуфзай захищала право дівчат на освіту, що порушувалося бойовиками ісламістського руху "Талібан"

Малала Юсуфзай, 20-річна пакистанська правозахисниця, яку в 2014 році нагородили Нобелівською премією миру, отримала право навчатися в Оксфордському університеті - найстарішому у Великобританії. Про це Юсуфзай у четвер, 17 серпня, повідомила в мережі Twitter.

До посту вона додала зображення повідомлення, отриманого із ВНЗ. Наймолодша у світі нобелівська лауреатка збирається вивчати філософію, політику та економіку. Привітала новоспечена студентка і колег-вступників, побажавши "всього найкращого на майбутнє".

altСкріншот (twitter.com/Malala)

Малала відкрила свою сторінку у Twitter, коли закінчила школу в британському Бірмінгемі на початку липня. Кінець навчання вона назвала "солодким та гірким водночас": "Я знаю, що мільйони дівчат у світі, ймовірно, ніколи не отримають нагоди закінчити школу", цитує агентство AFP. Дівчина виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі.

Малала Юсуфзай стала відомою завдяки блогу, який вела з 2009 року із захопленої талібами тероторії. Вона захищала право дівчат на освіту, що порушувалося бойовиками ісламістського руху "Талібан". Відомою у світі дівчина стала після нападу 2012 року, коли бойовик "Талібану" вистрілив їй у голову, зупинивши шкільний автобус. У 2014 році Малалу разом з Кайлаш Сат'ярті нагороджено Нобелівською премією миру.

Також Малала Юсуфзай стала новим послом миру Організації Об'єднаних Націй.