ua en ru

"Найвдумливіше і найлюдяніше дослідження наслідків війни": сім'ї загиблих військових розповіли, що думають про війну

"Найвдумливіше і найлюдяніше дослідження наслідків війни": сім'ї загиблих військових розповіли, що думають про війну Фото: танки (osce.org)

Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування в період з 18 по 27 грудня 2017 року

Понад 1000 родин загиблих на Донбасі українських військовослужбовців взяли участь в опитуванні та розповіли, як вони живуть і як, на їхню думку, жити країні.

Опитування було проведено "Дзеркалом тижня" спільно з благодійним проектом "Небесна гвардія". Говорили про війну, ненависть і повернення Донбасу.

Ось, як описує і результати, і свої враження від дослідження журналіст і нардеп Мустафа Найєм:

"Це найкрутіше, найвдумливіше і найлюдяніше дослідження наслідків війни за останні три роки. З разючими результатами. Його повинен прочитати кожен, хто впевнений, що знає, як і що потрібно робити на Донбасі і ще більше воно потрібно тим, хто відмахується від фронту відмовками "Не можна жити тільки війною!", "Давайте думати про майбутнє!".

Виявилося, що попри втрати і горе, 81% опитаних переконані, що непідконтрольні території повинні бути повернуті і тільки 6% вважають, що бунтівні землі повинні бути відрізані, оскільки люди, які проживають на них, стали чужими і жити з ними в одній країні не вийде.

"Найвдумливіше і найлюдяніше дослідження наслідків війни": сім'ї загиблих військових розповіли, що думають про війну"Найвдумливіше і найлюдяніше дослідження наслідків війни": сім'ї загиблих військових розповіли, що думають про війнуРезультати опитування (фото: zn.ua)

При цьому майже 75% опитаних родичів загиблих вважають збройний конфлікт в Україні або війною з Росією, або - збройним конфліктом з прихильниками т.зв. ДНР і ЛНР, підтримуваними Російською Федерацією.

Майбутнє робиться сьогодні в донбаських окопах, в районі Троїцького, Верхньоторецька, Ясинуватої. Розпочнеться там нове загострення, відійдуть хоч трохи назад наші війська - хлинуть нові тисячі переселенців, почнуться нові хвилі мобілізації, миттєво підуть з країни гроші, що залишилися, інвестори, кредитори, все, у кого є можливість виїхати і відвезти дитину; впаде купівельна спроможність тих, хто залишиться...

За підрахунками ООН, війна забрала більше 10 тисяч життів. Волонтери вважають цю цифру заниженою. У озвучене число включені і українські військовослужбовці, і бойовики, і цивільні, і пасажири малазійського "Боїнга".

Кожен шостий, відповідаючи на питання: "Що ви відчуваєте до сімей тих, хто загинув в боях проти українських військових?", обрав варіант відповіді "Байдужість". 16% українських сімей, які втратили близьких, убитих на сході України, при думці про почуття тих сімей, що втратили рідних, тих, хто стріляв в українських хлопців з того боку фронту, - думають про справедливу відплату. Око за око.

"Найвдумливіше і найлюдяніше дослідження наслідків війни": сім'ї загиблих військових розповіли, що думають про війнуРезультати опитування (фото: zn.ua)

"І саме пронизуюче. 52% членів сімей загиблих відчувають до сімей тих, хто загинув в боях проти українських військових, співчуття. При цьому, переважна більшість упевнена: не можуть бути прощені особи, винні у тяжких злочинах, скоєних під час війни. Так - покарати за війну, тяжкі злочини, організацію референдуму, сурогатні державності. Так - повернути території. Так - не давати ніяких особливих статусів. І при цьому, Так - зрозуміти і розділити біль такої ж втрати. З такими ж людьми. Знаєте, що це означає ? Це означає, що обпечене і зламане дерево, колись обов'язково відновиться. Ці 52 відсотки людей дали йому шанс", - йдеться в публікації.

Відзначимо, в мережі з'явилося відео, на якому показано звичайний будній день захисників Авдіївки.