Самогубство студентки в Києві: в вузі озвучили свою версію події

Вівторок 20 лютого 2018 10:59
Самогубство студентки в Києві: в вузі озвучили свою версію події
Фото: Муккадас Насырлаева (vk.com)

Дівчина покінчила з собою 30 січня

На студентку медичного університету імені Богомольця Мукаддас Насирлаєву не здійснювалося жодного тиску. Про це заявив проректор вузу Цехмістер Ярослав, повідомляє "Центр інформації про права людини".

Він розповів, що після інформації, що з'явилася, про те, що зі студентки вимагали гроші в деканаті за довідки, було проведено службове розслідування.

"Під час цієї розмови в кабінеті було ще два іноземних студента і куратор. Вони письмово підтвердили, що тиску і ситуації, коли що-то рвали й жбурляли, не було", – сказав проректор.

Цехмістер Ярослав зазначив, що Муккадас лише повідомили про відрахування із-за порушення міграційного законодавства.

"Всі іноземні студенти повинні спочатку отримати візи максимальним терміном до 90 днів. У Муккадас, коли вона в'їхала в Україну, була віза з 19 вересня по 17 грудня включно. І в цей період вона як іноземна громадянка повинна була подати документи до деканату на оформлення посвідки тимчасового проживання. Все це оформляє деканат і збирає документи. Але, на жаль, цього зроблено не було, хоча Муккадас повинна була бути обізнана з цього питання, оскільки вона заходила з іншими студентами, допомагала їм подавати документи на оформлення посвідки тимчасового проживання", – додав Цехмістер.

За словами проректора, студентка прийшла в деканат з цього приводу перший раз 18 січня. Тоді інспекторами вже було заактовано порушення візового режиму.

Адвокат Олексій Скорбач, який займається захистом прав біженців вважає, що адміністрації внз часто користуються тим, що студенти не усвідомлюють важливості своєчасної подачі документів. Цей момент використовують як спосіб наживи.

"Адже одним можна продовжити за винагороду вид на проживання, навіть при відрахуванні. Наприклад, вказати, що є додаткова сесія на перездачу іспиту, тому що студент записався на факультативні заняття, щоб додатково здати сесію, а сам студент не ходить на навчання. З іншого боку, не можна не приймати документи від студентів або затягнути процес розгляду на продовження виду на проживання", – зазначив правозахисник.

Відео: Муккадас Насирлаєва (facebook.com/rovshanbek.rozmetov)

В історії з Мукаддас Скорбач бачить безліч нестиковок. Він не розуміє, як вийшло так, що студентка прийшла пізно і вже була відрахована.

"А деканат по роботі з іноземцями навіщо? Отримувати тільки гроші. Скільки разів дівчині говорили занести ті чи інші документи в деканат на отримання виду?" – каже правозахисник.

Скорбач вважає, що це також не стикується з тим, що Муккадас була відмінницею. Студентка була старостою групи і допомагала оформляти документи іншим, бо як вона могла не принести документи до деканату, залишається загадкою.

"У присутності куратора і двох студентів їй було пояснено, що вона відрахована? Маячня. Такі пояснення, як в армії – їх нададуть, що вся рота особисто бачила, як солдат п'ять разів з автомата застрелив себе", – зазначив правозахисник.

До речі, університет Богомольця звинуватили в цинізмі через самогубства студентки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся