ua en ru

Санкції проти РФ: Путіна "зрадив" перший друг

Санкції проти РФ: Путіна "зрадив" перший друг Фото: Володимир Путін (putin.kremlin.ru)

Мільярдер розраховує на зняття санкцій Сполучених Штатів

Російський бізнесмен і мільярдер Олег Дерипаска погодився з умовами Сполучених Штатів заради пом'якшення санкцій. Про це повідомляє прес-служба компанії En+.

"В рамках зусиль по взаємодії з OFAC, Дерипаска погодився з пропозицією Голови Ради Директорів подати у відставку і дати свою згоду на призначення ряду нових незалежних Директорів з метою того, щоб більшість новопризначених у Раді Директорів були незалежними", - йдеться в повідомленні.

Звернемо увагу, що звільнення російського бізнесмена не є гарантією того, що з компанії знімуть санкції. Тепер Дерипасці необхідно буде довести, що після свого звільнення він не залишив жодних прямих або непрямих інструментів для повернення або ж контролю компанії.

Слід уточнити, що подібний випадок раніше вже був – російський бізнесмен Віктор Вексельберг продав свою частину компанії Sulzer на загальну суму 560 мільйонів доларів. Однак їх він отримати не може, оскільки до цих пір знаходиться під діями санкцій.

До речі, США ввели нові санкції проти Росії 6 квітня. У списку опинилися кілька великих російських бізнесменів і пов'язані з ними компанії, зокрема, мільярдер Олег Дерипаска і підконтрольні йому En+ Group, група "ГАЗ", "Базовий елемент" і "Русал". У санкційний список потрапили також Віктор Вексельберг і група "Ренова", Сулейман Керімов, Кирило Шамалов та інші.