ru ua

В СБУ висловилися щодо поїздки українських школярів до Росії

В СБУ висловилися щодо поїздки українських школярів до Росії Фото: Українські школярі (ukr.rs.gov.ru)

"Подорож" до РФ є абсолютно легальною

В Службі безпеки України "поділяють стурбованість" щодо загроз, які містить діяльність "Російського центру науки і культури в Києві". За сприяння цієї організації до Москви і Санкт-Петербургу було відправлено 70 школярів з України для участі у навчально-освітній програмі "Росспівробітництва" "Здравствуй, Россия!". Проте такі дії, як зазначили в СБУ, є цілком легальними. Відповідну заяву опублікував на своїй сторінці у соцмережі Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенка Андрій Немирівський. За його словами він надіслав до СБУ запит, та швидко отримав на нього ґрунтовну відповідь.

"Вирішив не залишати без уваги кричущий факт, що недавно з обуренням обговорювали у соцмережах. Стосується виїзду групи київських школярів до Петербурга. На екскурсію, у розпал війни з Московщиною. Як народний депутат України, звернувся до голови СБУ. Відповідь отримав швидко, при чому досить ґрунтовну. Спецслужба, виявляється, ці речі давно контролює та швидко встановлює усі деталі до дрібниць. Це з приємного", - написав він.

"Є і малоприємне. Виявилося, що російська структура, яка стоїть за цим випадком і безліччю інших подібних, так зване "Россотрудничество", діє в Україні абсолютно легально! Досі не скасована міжурядова угода про нашу інформаційно-культурну співпрацю з Росією! Ніби не було ні Криму, ні Іловайська. Характерно, що СБУ з такою пропозицією зверталася і до Кабміну, і в РНБО. Без результату", - відзначив Немирівський.

altalt

Фото: Відповідь на запит (facebook.com/nemi.and)

"Що ж, і цю справу доводитиму до кінця. Звернувся з листом до прем'єр-міністра. Впевнений, що і тут доб'юся переможного кінця. Співробітництво з ворогом під час війни - це або дурість, або саботаж, або несусвітне роздовбайство! Є ще варіант: звичайне зрадництво. Але з цим розберуться ті, кому положено. Громада ж із свого боку має твердо домогтися негайного припинення дружби з окупантами!" – додав він.

altalt

Фото: Звернення до Гройсмана (facebook.com/nemi.and)

В СБУ відзначили, що поїздки в РФ здійснюються в рамках обміну "культурним досвідом", а дозвіл на виїзд надається батьками.

В СБУ висловилися щодо поїздки українських школярів до Росії

Скріншот поста (facebook.com/nemi.and)

Ранее сообщалось, что в Минобразования прокомментировали поездку украинских школьников в Россию.