Захоплення донеччан стало бізнесом
Сім'я переселенців з Донбасу Ганна і Павло Оголь створюють в Івано-Франківську реалістичні костюми трансформерів. Своє захоплення вони перетворили у бізнес, передає Gazeta.ua.
"З початком військових дій на Донбасі, ми з чоловіком поїхали в Росію. Думали, тимчасово. Але поїздка затягнулася. Довелося шукати роботу. Чоловік Павло понад 12 років займається косплеєм — давно робив різні декорації і обладунки для костюмів. Влаштувався головним дизайнером і інженером на фабрику, яка робить костюми роботів. Вигадував їх, планував і розробляв. Через два роки вирішили відкрити своє виробництво в Україні", - розповіла Ганна.
На виготовлення однієї моделі сім'я витрачає від 3 до 4 місяців. Ще півтора на виготовлення самого костюма.
"Спочатку збираємо максимум інформації про якогось персонажа, навіть вигаданому — його фото з різних ракурсів. Потім окремо придумуємо і робимо основні частини — корпус, шолом, руки і ноги. Далі робиться макет. Костюм підлаштовується під людину, щоб йому було в ньому зручно дихати і рухатися. Відповідно до нього переробляються деталі. Потім — готовий виріб. На першого робота йде в чотири рази більше часу, ніж на серійного. Коли все готово займаємося фарбуванням і ефектами", - розповіла Ганна.
Щоб роботи виглядали більше, в середину костюма вбудовані півметрові ходулі. В Україні такі костюми коштують від $ 2 тис., в США — $60 тис.
"Роботів робимо з спеціальної гуми. В Україні таку не виробляють, тому замовляємо з закордону. Взагалі всі матеріали везуть із США, де ця сфера почала розвиватися раніше. Нас приходять матеріали — гума, пластик, конструкції з алюмінію для посилення, з яких збираємо костюм. Його вага від 12 до 16 кілограм. В середину також монтуємо мікрокомп'ютер. Він дозволяє створювати світлові ефекти, а також перетворювати голос людини з костюма на голос робота", - поділилася дружина Павла.
Закордоном костюми найчастіше замовляють українські артисти, які працюють у цирках, готелях, шоу-програмах. В Україні клієнтами стають агенства свят, костюми замовляють на міські свята та фестивалі.
Нагадаємо, що переселенці розповіли, у що перетворили бойовики їх рідний Донецьк.