ua en ru

Сімейний бізнес: у Тернопільській області викрили псевдо-реабілітаційний центр

Сімейний бізнес: у Тернопільській області викрили псевдо-реабілітаційний центр Колаж РБК-Україна

Співробітники центру брали з пацієнтів до 30 тисяч гривень в місяць

У Тернопільській області викрили групу людей, яка надавала послуги з реабілітації наркозалежних, алкозалежних та ігроманів не маючи спеціального обладнання і ліцензії. Про це повідомляє УНІАН.

Повідомляється, що злочинна група незаконно утримувала в реабілітаційному центрі людей, яких позбавляла сили волі під виглядом надання психологічної та медичної допомоги. А з родичів за такі послуги брали до 30 тисяч гривень на місяць.

Сімейний бізнес: у Тернопільській області викрили псевдо-реабілітаційний центр

Фото: прес-служба прокуратури Тернопільської

Виявилося, що організаторами цього центру стали чоловік і дружина. У 2017 році вони створили юридичну особу, діяльність якої пов'язана з наданням послуг з лікування від наркотичної і алкогольної залежності. Керівником центру призначено дружину.

Пізніше, в центр взяли на роботу ще кілька людей, які допомагали підшукувати для лікування людей, у яких були проблеми з алкоголем або наркотиками. Їх поміщали в спеціальне закрите приміщення біля Тернополя і забирали мобільні телефони.

Пацієнтам давали невідомі препарати, які придушували їх волю, а родичів переконували в тому, що для кращого результату пацієнти повинні бути ізольовані від зовнішнього світу.

Сімейний бізнес: у Тернопільській області викрили псевдо-реабілітаційний центр

Фото: прес-служба прокуратури Тернопільської

Крім того, в жодного працівника центру не було ні медичної освіти, ні освіти психолога. Під видом психологічної допомоги, співробітники центру знущалися над пацієнтами, принижували їхню гідність, ображали їх, у тому числі і нецензурними словами. За такі послуги родичі викладали щомісяця від 10 до 30 тисяч гривень.

Викрити злочинну групу вдалося тільки завдяки заявам родичів, які зазначили, що лікування не діє і звернулися до правоохоронних органів. Слідство з'ясувало, що за рік від рук псевдо-лікарів постраждало 15 осіб.

На даний момент 4 учасникам злочинної групи оголошено про підозру у частині 3, статті 146 КК України (викрадення людей і незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою). Трьох людей утримують під вартою без внесення застави, а ще одного відправили під цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що дівчина з ножем, вчинила напад в аптеці.

А також писали про те, що жителі Києва припускають, що в місті орудує маніяк.

Відео: РБК-Україна