ru ua

Сергій Рибалка: Програма "Схеми" повністю спотворила дійсність

Сергій Рибалка: Програма "Схеми" повністю спотворила дійсність Фото: Сергій Рибалка (litsa.com.ua)

Народний депутат закликав чесних журналістів ретельніше розбиратися у ситуації та не піддаватися на інформаційні диверсії

Програма "Схеми" повністю спотворила дійсність у своєму сюжеті і розповсюдила в ефірі неправдиву інформацію. Про це заявив народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка, коментуючи висновки журналістів у сюжеті, який вийшов в ефір 6 жовтня на Першому національному телеканалі.

За його словами, замість того, щоб показати, як корумпована правоохоронна система щоденно тисне на вітчизняний бізнес та намагається через тиск на сім’ю, зламати опозиційного політика, журналісти придумують псевдо-сенсації.

"Радикальна партія Олега Ляшка відкрито виступала та виступає проти використання офшорів політиками, державними службовцями та іншими представниками органів влади", - заявив Сергій Рибалка і підкреслив, що він, як народний депутат ніколи не використовував офшорні компанії, як помилково стверджується у сюжеті.

Він заявив, що з часу обрання до Верховної Ради України не володіє і не має стосунку до управління жодною компанією, всі доходи декларує згідно із чинним законодавством, і не зобов’язаний знати усі подробиці бізнесу членів власної родини.

"Усі власні доходи я чітко декларую. Якщо я щоденно перебуваю під збільшувальним склом усіх правоохоронних органів, бо їм поставили завдання шукати компромат на опозиційних політиків, я переконаний, вони би знайшли якісь порушення, якщо би вони були. А їх немає", - підкреслив народний депутат від Радикальної партії.

Сергій Рибалка також заявив, що інформація про торгові марки "Семки" і "Semki", яка попередньо запитувалась від нього журналістами, в ефірі зазначеної програми вийшла в перекрученому вигляді, що не відповідає дійсності.

"Як можна плутати роялті, яке постійно контролюється податковими органами, із виведенням виручки чи прибутку? Це повне спотворення дійсності", - підкреслив народний депутат.

"Компанія "Снек Експорт", що належить моєму батьку є національним виробником та експортером, який не лише є лідером ринку у своєму сегменті в Україні, а й постачає власну продукцію у 25 країн світу. І ця компанія беззаперечно платить усі податки тут, в Україні", - зазначив він.

За його словами, частина торгових марок, під якими випускається продукція, зокрема, ТОВ "Снек Експорт", ще за часів коли він не був публічною особою, а займався бізнесом, насправді були отримані у користування від іноземних компаній, які зареєстрували їх на своє ім’я.

"Я й досі вважаю, що торгові марки – найцінніше, що є у виробника, а в Україні захистити власність абсолютно неможливо. За останні роки компанії, до яких має безпосередній стосунок моя сім’я, тричі піддавалися рейдерським атакам, в тому числі шляхом незаконної перереєстрації усіх торгових марок, та періодично перебувають під шаленим тиском корумпованих правоохоронних органів. Таким чином, на сьогодні фактично дешевшим є орендувати торгові марки у іноземних компаній, діяльність яких в Україні захищається законом та сплачуючи їм роялті, а в Україні - податки (зокрема податок на репатріацію), ніж в один прекрасний день прокинутись зранку, а усі підприємства, торгові марки, тощо вже перереєстровані на якихось олігархів чи їхніх підставних осіб, як це сталося, наприклад, із фермерським господарством "Дар" на Дніпропетровщині, або як неодноразово відбувалось із "Житомирськими ласощами", коли рейдери шляхом незаконного втручання до реєстрів нотаріусів за одну ніч переводили всю власність на інших осіб. За часів режиму Януковича уся корумпована вертикаль намагалася знайти хоч якісь порушення, податківці у тому ж числі. Але у судах було неодноразово доведено чесність та законослухняність компаній моєї родини", - заявив Сергій Рибалка.

Він підкреслив, що буде в правовому полі вимагати від журналістів спростування поширеної відносно нього та його родини неправдивої інформації, яка формує хибну суспільну думку щодо нього як людини, громадянина та політика.

Він також сказав, що його засмучує небажання журналістів показати реальну ситуацію, те як досі корумпована правоохоронна система виступає інструментом для рейдерського перерозподілу власності та тиску на опозиційних політиків.

Чому майже ніхто не розказує, як слідкують за підприємствами, як залякують їх працівників, адвокатів, членів моєї родини? Бо влада залякала і журналістів?" - запитав Сергій Рибалка.

Народний депутат закликав чесних журналістів ретельніше розбиратися у ситуації та не піддаватися на інформаційні диверсії.

Раніше профільний комітет Ради схвалив створення наглядової ради з фінансової реструктуризації.