ua en ru

У мережі оприлюднили жахливі розповіді очевидців трагедії в Бабиному Яру

У мережі оприлюднили жахливі розповіді очевидців трагедії в Бабиному Яру Фото: монумент жертвам нацизму в Бабиному Яру (vkieve.net)

Масштабна трагедія сталася з 29 по 30 вересня 1941 року

Сьогодні, 29 вересня видання "Історична правда" поінформувало про те, що Центр досліджень визвольного руху спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України відкрили вільний доступ в iнтернетi всім бажаючим до бази свідоцтв киян, які були очевидцями вбивств гітлерівцями євреїв в урочищі Бабин Яр, у столиці.

У мережі оприлюднили жахливі розповіді очевидців трагедії в Бабиному ЯруФото німецького фотографа Йоганнеса Гьоле, зроблене в Бабиному Яру в жовтні 1941 р.

У повідомленні зазначається, що в електронному архіві Українського визвольного руху оприлюднені зібрані співробітниками КДБ 36 свідоцтв жителів Києва про події, як i відбувалися 29-30 вересня 1941-му році.

Віртуальна колекція називається "Бабин Яр у свідченнях очевидців". У ній представлені протоколи допитів киян в період з 1943 року по 1980-й.

Сама ж публікація даних з архівів приурочена до 29 вересня, ця дата відома як День пам'яті жертв масових вбивств у Бабиному Яру.

У мережі оприлюднили жахливі розповіді очевидців трагедії в Бабиному Яру

Фото: 29 вересня 1941 року почалися масові вбивства в Бабиному Яру (politica-ua.com)

Під час Другої світової війни німецько-фашистські солдати використовували урочище Бабин Яр на Північному Заході Києва для масових розстрілів мирних жителів, велику частину з яких складали особи єврейської національності. 29 вересня 1941 року був відданий наказ від ворожої окупаційної адміністрації про те, що всі євреї повинні були прийти в Бабин Яр, 29 і 30 вересня там загинуло понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, там було вбито від 70 до 200 тис. людей.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що в мережі вшанували пам'ять жертв трагедії, що сталася в Бабиному Яру.

Styler запропонував згадати історію трагедії, яка вважається однією з наймасштабніших.

Раніше ми писали про те, що на місці трагедії освятили ромскую кибитку.

Відео РБК-Україна