ua en ru

У мережі показали, як змінилося знамените українське туристичне містечко за 20 років

У мережі показали, як змінилося знамените українське туристичне містечко за 20 років Фото: Берегово (facebook.com/geri.mesarchek)

Городянин показав зміни міста на знімках

У мережі продемонстрували, як змінилося місто Берегово за останні 20 років. Знімки "до" і "після" показав на сторінці в Facebook Сергій Герасимов.

"Перший знімок зроблений в липні 1983 року, коли вся площа біля "Білого каменя" була вкрита базальтовою бруківкою. Другий зроблено 6 листопада, менше тижня тому. Порівняйте!" - написав автор посту.

У мережі показали, як змінилося знамените українське туристичне містечко за 20 роківФото: Берегово в 1983 році (Facebook/Берегово)

У мережі показали, як змінилося знамените українське туристичне містечко за 20 роківФото: Берегово в 2017 році (Facebook/Берегово)

Нагадаємо, що місто Лампертхаза (Lamperthaza) було засноване принцом Ламбертом. В 1240-1241 роках місто було зруйноване татарськими військами. Заради відновлення міста та заселення території король Бела IV запросив німецьких переселенців із Саксонії (саксів, від імені яких місто і отримав свою сучасну назву Берегсас), яким надав певні торговельні привілеї. У 1342 році Берегово отримало статус вільного королівського міста з черговими привілеями. У 1504 вперше з'являється назва Берегсас (Beregszasz).

Воно розташоване на північно-східній околиці Угорської рівнини. В околицях є невисокі гори, здебільшого засаджені виноградниками. Гори складаються з глини, вапняних порід, піску. В десятці кілометрів на північ від Берегова починаються гори Карпати. Середня висота Берегова над рівнем моря 108 м.

Читайте також шведські вчені зробили сенсаційну заяву про Чорнобиль.