У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)

У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)
Фото: Маєток барона фон Мекка (facebook.com/kiev.klab)

130-річний архітектурний пам'ятник знаходиться в аварійному стані

У мережі показали стан 130-річного маєтку барона фон Мекка, розташованого в селі Копилів Київської області. Будинок, який внесений до реєстру архітектурних пам'яток національного значення, знаходиться в аварійному стані. Відповідні фото опубліковані на сторінці "Клуб Корінного Киянина" в соцмережі Facebook.

Зазначається, що в 1888 році барон фон Мекк звів дерев'яну дачу в стилі "дачний модерн". Біля будинку заклали парк площею 9 га, проте на сьогоднішній день збереглися лише ялинові та липові алеї.

У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)
 

Фото: Маєток барона фон Мекка (facebook.com/kiev.klab)

У 1898 році через несправність димоходу будинок згорів, однак, його досить швидко відбудували практично без змін, тільки зовні обшили дранкою та облицювали.

У будинку два поверхи, мансарда і невелика тераса. Фасад прикрашений геометричним орнаментом з дерева і загостреними баштами на даху.

У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)
 

Фото: Маєток барона фон Мекка (facebook.com/kiev.klab)

Автори публікації відзначили, що в 1889 році і в 1890-му в будинку гостював російський композитор Петро Чайковський, який був дядьком дружини барона - Ганни Давидової. Також в особняку побував Михайло Врубель. Микола фон Мекк допомагав художнику, скуповуючи його картини і оплачуючи лікування.

"В 1910 р. Микола фон Мекк продав свою садибу родини Дурасових. Більше 30 молодих копиловчан поїхали за бароном в Росію, де отримали роботу на його підприємствах", - розповіли в мережі.

"Після Першої світової війни та Жовтневого перевороту в будинку розміщувалась агрономічна школа, в роки німецької окупації - штаб. У 1943-1945 рр. у приміщенні маєтку фон Мекк розміщувався військовий госпіталь. До 1954 р. в будинку діяла центральна районна лікарня, а потім - Копилівська середня школа, музична школа, контора дослідного господарства "Копиловое" і сільська рада", - зазначили в спільноті.

У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)

У мережі показали страхітливий стан старовинного маєтку під Києвом (фото)

Скріншот поста (facebook.com/kiev.klab)

До речі, у Києві хочуть реставрувати старовинний Будинок зі зміями і каштанами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся