У мережі показали, як живуть люди в прифронтових селах (фото)
Незважаючи на війну, місцеві живуть звичайним життям
У мережі розповіли, як живуть люди в прифронтових селах під Маріуполем. Про це повідомляє видання charitum.com.
Повідомляється, що уздовж лінії зіткнення, яку в новинах частіше називають лінією розмежування з непідконтрольними територіями, живе близько 800 тисяч осіб. Тут, за три роки бойових дій загинули більше 2 тисяч мирних жителів, 7-9 тисяч були поранені (статистика ООН). Понад 1500 пропали безвісти (за даними МКЧХ). Майже 1,6 млн громадян стали внутрішньо переміщеними особами. Понад 3,8 млн людей по обидві сторони лінії зіткнення потребують гуманітарної допомоги.
Фото: Школа в Гранітному (charitum.com)
Директор школи в Гранітному Леся Степанівна Коссе згадує, як зустрічала дітей під час активних обстрілу села і розповідає, як з труднощами доводилося повертати дітей в школу.
"Хто в селі головний? – вчитель, лікар і священик", — вважає Леся Степанівна, пояснюючи свій вибір залишитися в селі з початком військового конфлікту.
Жінка розповіла, що в 2015-16 тут, незважаючи на обстріли, проходив. В 2014-15 школа не припиняла роботу – педагоги ходили на домашні уроки, регулярні заняття проводилися з 8 до 11. Після починався обстріл, і всі йшли ховатися по підвалах. Зараз в школі 157 учнів, до 2014 було в два рази більше. З 43 вчителів залишилося 23.
До військового конфлікту Гранітне було одним з найбагатших у Волноваському районі Донецької області. Після 2014-го населення з 4500 чоловік скоротилося на дві третини. 11 убитих, серед них троє дітей, 7 будинків зруйновані, половина будинків постраждали під час обстрілів.
Гранітне кілька разів переходило на різні сторони фронту. Сусідня Старомарьевка знаходиться вже в так званій "сірій зоні" між кордонами України та непідконтрольних територій. З дев'яти першокласників чотирьох батьки щодня водять до школи в Гранітне саме звідти.
Фото: Життя "на передовій" (charitum.com)
У Чермалике МКЧХ виділяє місцевим жителям гранти на розвиток приватного птахівництва, тваринництва і сільського господарства, адже більшість мешканців втратили роботу.
У Лебединському з 500 чоловік залишилося 86, будинки багатьох напівзруйновані, тут немає води і перебої з електрикою. Щоб скупатися, воду носять із сусідньої балки, а в будинках топлять фруктовими деревами.
Фото: Життя "на передовій" (charitum.com)
"Тітка з Житомирської області нас вважає сепарами. Каже, мовляв, так вам і треба – за те, що влаштували війну. Як все почалося, так і перестали спілкуватися. А ви ж там скажіть у своїй пресі – це не ми", - каже місцева мешканка.
Фото: Життя "на передовій" (charitum.com)
Нагадаємо, що помер тяжко поранений боєць АТО Іван Дубей з села Ворона Івано-Франківської області.