ua en ru

У Мережі з'явилося останнє інтерв'ю Степана Бандери

У Мережі з'явилося останнє інтерв'ю Степана Бандери Фото: Степан Бандера

На оприлюдненому архівної аудіозаписи 1959 року глава Української повстанської армії розгорнуто пояснює, за що і проти кого борються українські націоналісти

У Мережі з'явилася аудіозапис останнього інтерв'ю одного з провідників Української повстанської армії Степана Бандери, зроблена в 1959 році. У 10-хвилинному звіті Степан Андрійович розповідає про те, як змінювалося партизанський рух, за що борються українські націоналісти і хто їм допомагає.

Судячи за словами Бандери, з тих пір у відносинах між Україною і Росією майже не змінилися. Все та ж боротьба за незалежність, все ті ж величезні людські жертви цієї боротьби, все та ж рішучість йти до кінця, незважаючи ні на що.

"Більшовики неодноразово повідомляли про розгром українських визвольних сил. Як що відбувається насправді? Український національний визвольний рух живе, воно розвивається і бореться далі всупереч всім старанням і пропаганді ворога", - починає свою доповідь Бандера, відзначаючи, що з тих пір, як більшовицька Москва заново окупувала Україну, минуло вже майже 15 років.

Цікаво, що, всупереч російській пропаганді, риторика Бандери повністю спрямована на визволення українського та інших народів від більшовицького гніту. При цьому не звучить жодного натяку на фашистську чи нацистську ідеологію.

"Революційна боротьба ОУН-УПА стала загальновідома не лише серед українців, але і серед усіх інших народів, поневолених большевицькою Москвою в СРСР і за його межами. Ця боротьба відіграла найбільше значення у поширенні і вкорінення ідей українського націоналізму як непримиренного протистояння марксизму і ленінізму, більшовицької теорії і практиці. Вона дала українській нації та інших народів чітку концепцію протистояння російському імперіалізму і безбожному, протиприродному і человеконенавистническому комунізму і боротьби за правдиву і всебічно справедливу волю народів і людини", - пояснює Бандера суть українського націоналізму.

Згадує Степан Андрійович і про участь Заходу у визвольній боротьбі. Як і в останні роки, Європа довгий час залишалася в стороні, поки не усвідомила небезпеку большевицького режиму.

До речі, 1 січня у багатьох українських містах пройшли факельні ходи на честь дня народження Степана Бандери. Зокрема, вперше такий захід було організовано у Слов'янську, що на Донеччині.