ua en ru

У мережі з'явилося відео побиття сироти директором інтернату

У мережі з'явилося відео побиття сироти директором інтернату Скріншот: Діти в інтернаті (tsn.ua)

Педагоги кажуть, що це вже не перший випадок

У мережі з'явилося відео, на якому можна побачити, як директор навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами в Дніпропетровській області б'є по обличчю 14-річного хлопця-сироту. Про це повідомляє ТСН.

На відео видно, що після такого спілкування з педагогом дитина ледь втримався на ногах.

"мої Хлопці казали, що розпускає руки. Це діти!", - визнає вихователька навчально-реабілітаційного центру Валентина Войтюк. Автор відео – теж педагог. Вона каже, що телефон на функцію запису відео поставила свідомо, тому що це вже не перший випадок.

"Хлопчик сказав, що погано подежурил. І вона зайшла в спальню, і, як він каже, вибачте, "отлушперила мене", - розповіла заступник директора навчально-реабілітаційного центру Надія Сердюченко.

Після скандалу героїня відео з пресою не спілкується, адже відразу лягла в лікарню. У закладі кажуть, що вона вже написала заяву про звільнення. Замість неї призначена тимчасова керівничка, яка вже стала на захист попередниці.

"Директор у нас взагалі дітей не б'є!", - стверджує вона. Підтвердити це закликали 14-річного хлопця Кирила, який і був на відео. У дитини немає батьків, він живе і вчиться в центрі. Скоромовкою дитина повторює, що його ніхто не бив.

"Не била. За те, що я в їдальні тарілки розбив. Ну, раз ударила і все", -зізнався він.

Педагоги розповідають, що в той день директор викликала до себе дітей з поганою поведінкою. "Запропонувала піднятися дітям, які стояли в "колі ганьби", у нас так воно називається, "коло ганьби". Туди вони виходять, хто у нас провинився", - розповіла тимчасово виконуюча обов'язки директора центру Любов Ридчук. З її слів, Кирилу зробили зауваження за зачіску, а силу директор не застосовувала – мовляв, хлопчик сам зачепився за стілець.

Діти в інтернаті теж повторюють, що їх ніхто не б'є, але вони, швидше за все, налякані.

Опублікованими відео в обласному департаменті освіти шоковані і вже викликали директора на розмову. "Директор не буде працювати на займаній посаді. Вона визнає свою провину", - розповів керівник департаменту Олексій Полторацький.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба вважає це насильством по відношенню до дитини, а заклад, за його думку, потребує ретельної перевірки, яку повинні провести прокуратура і поліція. Також він додав, що в цій ситуації потрібно також опитати дитину і дізнатися, яких травм він зазнав.

Відео: Сила виховання (tsn.ua)

Нагадаємо, що у Запоріжжі зафіксовано спалах кору у школярів.