ua en ru

У мережі припустили, в яких містах України може бути "неспокійно" 9 травня

У мережі припустили, в яких містах України може бути "неспокійно" 9 травня Колаж РБК-Україна

Поліція буде працювати в посиленому режимі

У мережі розповіли, в яких містах України може бути "неспокійно" у зв'язку з проведенням акцій в честь 9 травня. Про це передає "Апостроф".

Наголошується, що небезпека для України може нести акція "Безсмертний полк", яка стала одним із символів путінського режиму. Проведення акції може стати якоюсь провокацією і призвести до ескалації конфлікту між так званими "антифашистами" - прихильниками Росії і націоналістичними організаціями.

Марші "Безсмертного полку" пройдуть у Києві, Дніпропетровську, Херсоні, Сумах, Одесі, Полтаві, Кривому Розі, Кропивницького, Кременчуці, Харкові, Черкасах, Миколаєві та Маріуполі.

"Найбільш небезпечними містами в цей день можуть бути Дніпро, Одеса і Харків. У Києві, я думаю, все пройде без проблем, бо в столиці традиційно сили збалансовані", - прогнозує екс-співробітник СБУ Іван Ступак.

Націоналісти заявили про готовність патрулювати міста.

"Будемо діяти по ситуації. Ми маємо намір патрулювати місто, і якщо будемо бачити в цей день якихось ватников із забороненою символікою, то цю символіку ми будемо вилучати, а людей здавати поліції. Сподіваюся, поліція буде з нами співпрацювати", - говорить керівник "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський.

У свою чергу, в поліції обіцяють тримати все під контролем.

"Поліція забезпечить порядок і безпеку громадян і не допустить провокацій з будь-якого боку. У ці дні поліція буде працювати в посиленому режимі. Що стосується забороненої символіки, то поліцейські будуть діяти залежно від ситуації: обов'язково буде проводитися роз'яснювальна робота, будемо пояснювати, що та чи інша символіка заборонена законодавством, а якщо розуміння не буде, тоді символіка буде вилучатися",- заявив спікер Нацполиции Ярослав Тракало

Екс-співробітник СБУ Іван Ступак зазначив, що українські правоохоронці зможуть тримати ситуацію під контролем, але варто не забувати про погрози з боку Росії

"У правоохоронців вже є подібний досвід. Але тут важливо розуміти наступне: якщо з-за поребрика не буде чіткої установки дестабілізувати ситуацію, а завдання просто пограти м'язами, то наші силовики впораються. Але якщо буде пряма вказівка, наприклад, на теракт, то, на жаль, думаю, можуть бути проблеми, і правоохоронці не впораються", - вважає він.

Раніше в мережі вказали на небезпека акції "Безсмертний полк" для України.

День пам'яті та примирення - новий державний свято в країні