ru ua

У мережі розповіли, як психіатр "познущалася" над дитиною через українську мову

У мережі розповіли, як психіатр "познущалася" над дитиною через українську мову Дитина (Колаж РБК-Україна)

Мама дитини розповіла про неприємне спілкування з дитячим психіатром

В Запоріжжі дитячий психіатр "познущалася" над майбутнім школярем, влаштувавши йому справжній "допит" через українську мову. Про це розповіла мама дитини Олександра Сергієнко на своїй Facebook-сторінці.

За її словами, інцидент стався під час обстеження дошкільняти місцевим психіатром.

"Тьотя-психіатр: - Как тібя завут? В какую школу ти ідьош? - Тарас Олександрович Сергієнко. В другу школу. - А, ва втарую... А укрАінскій язик ти знаєшь? - Скажи па-укрАінскі іщьо раз, как тібя завут. Тарас: - Тарас Олександрович Сергієнко. Тьотя-психіатр: - Ето укрАінская гімназія, надо знать укрАінскій", - розповіла Олександра.

"Я мовчки заповнюю папірець. Тітка просить порахувати до 10 і назад "па-укрАінскі". Тарас рахує. Тітка запитує, яких домашніх тварин знає Тарас. Спір виник на папугах. Потім стала питати, як називаються дитинчата різних тварин... Після відвідування цього мені самій потрібен психіатр. Бажано, який розуміє "па-укрАінскі", - іронічно написала жінка.

У мережі розповіли, як психіатр "познущалася" над дитиною через українську мову

Скріншот поста (facebook.com/coolbabka)

У коментарях користувачі відзначають, що подібні ситуації під час спілкування з дитячими лікарями в Запоріжжі - не рідкість.

"Окей, що співбесіда російською. Окей, що "укрАінскій" (хоча і неприємно, з розряду "на Україні") - історично у нас так склалося. Поступово, сподіваюся, все нормалізується. Але тупість і бюрократизм у питаннях, здається, явище вічне!" - написав один з користувачів.

"Ласкаво просимо в систему освіти. Найцікавіше ще попереду", - зазначила Світлана Чумаченко.

Раніше Ірма Вітовська дала пораду російськомовним українцям.