В мережі повідомили про смерть відомого українського журналіста

В мережі повідомили про смерть відомого українського журналіста
Фото: Жалобна свічка (torange.biz)

Мельник стояв у витоків "Просвіти" та "Народного руху України"

У Львові помер відомий журналіст, історик та громадський діяч Ігор Мельник. Про це повідомляє видання "Збруч", в якому він постійно публікувався.

Причиною смерті 65-річного львів’янина став інсульт. Відомо, що у січні 2017 року він вже переніс такий самий приступ.

"Ігор Мельник народився в 1952 році, мешкав на Академічній, ходив в 28-му школу. Потім поступив у "Політехніку", працював інженером-конструктором. І був активним учасником зовні невидимого, бо неофіційного, культурного і громадського життя Львова. У щоденному "Поступі" був від початків, спочатку як редактор відділу, потім – заступник головного редактора. Працював у "Львівській брамі", - згадують колеги.

В мережі повідомили про смерть відомого українського журналіста

Фото: Ігор Мельник пішов з життя (zbruc.eu)

Мельник був засновником "Товариства рідної мови", що потім стало всеукраїнським товариством "Просвіта".

"13 червня 1988 року, коли мали відбутися установчі збори, але брама заздалегідь орендованого приміщення (Палац культури будівельників, знаний як "Газ") виявилася зачиненою, він запропонував провести збори на площі біля пам'ятника Іванові Франку. Він і провадив цей перший в Україні масовий політичний мітинг, який, власне, започаткував історичний каскад львівських мітингів 1988 року. Був одним з організаторів Народного руху України", - повідомляє видання.

Після здобуття Україною незалежності Ігор Мельник став депутатом Львівської обласної і Львівської міської рад, де був обраний ще раз у третьому скликанні.

Відомо, що Мельник опублікував десять книг з історії львівських вулиць.

Нагадаємо, що в Україні запустили патріотичний флешмоб.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся