ua en ru

Шендерович пояснив росіянам, за що РФ "заробила" санкції США

Шендерович пояснив росіянам, за що РФ "заробила" санкції США Фото: Володимир Путін і Дональд Трамп (kremlin.ru)

Відомий публіцист розповів, як особисті інтереси Трампа впливають на відносини РФ і США

Нові санкції з боку США, які нещодавно своїм підписом затвердив президент Дональд Трамп, є нормальною реакцією після того, як Росія втрутилася в американські вибори, що неймовірно обурило політичні еліти США. Про це заявив відомий публіцист Віктор Шендерович в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы".

"У випадку з Америкою, тут треба уточнити. Тому що коли ми говоримо про нас, ось тут є Путін, Путін і Путін. Три незалежні, чотири гілки влади. Тому що преса теж Путін. Путін, Путін, Путін і Путін щось вирішують між собою. І тут можна зрозуміти, є джерело влади. В Америці з цим проблеми. Тому що Трамп, не Трамп, є американська політична еліта, конгрес, сенат, суд, прокурор Мюллер з недобрим прізвищем. Якого на відміну від Чайки і Устинова не можна покликати і порозумітися з поняттями. Нічого з ним зробити не можна і так далі. У них є політична еліта. Яку ми своїм хамством передвиборчим звичайно об'єднали так, як ніколи ще демократи і республіканці не об'єднувалися так, як об'єдналися в санкції проти Росії. Коли розглянули. Наше хамство", - сказав Шендерович.

Він зазначив, що незважаючи на санкції, щодо Трампа російська держава може не переживати, оскільки президент США не зможе реалізувати особисті інтереси щодо Росії.

"За Америку можна бути відносно, принаймні, в цьому сенсі спокійними. Тому що Трамп чи не Трамп, машинка працює, система поділу влади працює, є політична еліта і достатньо інструментів для того, щоб усвідомити, де закінчується особистий інтерес Трампа, де закінчується політичний інтерес корпоративних республіканців, демократів. І фінансових груп, що стоять за ними і де починаються інтереси Америки. Її принципів. А про це там давно сформульовано. Що в Америки немає союзників, у них є інтереси. Інтерес Америки абсолютно цинічно, публічно був порушений втручанням, вони офігіли. Такого не було - втручання у їхні вибори", - зазначив публіцист.

Він заявив, що за обранням Трампа стоять об'єктивні реальності, об'єктивна криза довіри до політичної еліти, тієї самої, - і до республіканців і демократів, і тому переміг не республіканець і не демократ.

"Переміг Трамп", - зазначив публіцист.

Він додав, що санкції, звичайно ж, спрямовані проти Путіна.

"У будь-якій країні зі зворотним зв'язком такого роду санкції і такого роду удар по економіці й очевидний збиток країні спричинив би дуже швидке відсторонення від влади, от якщо уявити, що це відбувається в якомусь Люксембурзі... Тут удар наноситься, звичайно, економічно, я не думаю, що Сечін (директор "Роснефти" - Прим. ред.) буде скорочувати свій раціон харчування. Скоріше це будуть робити ті люди, які живуть з головою в телевізорі. І всіляко підтримують і схвалюють і радіють Криму. Їм буде скорочено раціон харчування, у них збільшиться інфляція", - сказав Шендерович.

До речі, Турчинов назвав нові санкції США важливим кроком до повної ізоляції Путіна.