ua en ru

Школяр обчислив розташування невідомого раніше міста майя

Школяр обчислив розташування невідомого раніше міста майя Фото: 118-й відомий місто цивілізації майя 15-річний відкривач назвав Вогненний рот (mezoamerica.ru)

На основі аналізу супутникових знімків Землі 15-річний хлопець встановив місцезнаходження 118-го міста стародавньої цивілізації майя

Супутникові знімки поверхні Землі допомогли 15-річному школяреві Вільяму Гадури з Квебека виявити невідомий раніше загублене місто майя. Для цього йому потрібні були лише базові знання з астрономії, інтерес до давньої цивілізації і логіка.

Як повідомляє видання businessinsider, юний канадець Вільям Гадури, якого дуже цікавить стародавня цивілізація майя, висунув гіпотезу, що цей народ будував свої міста в строго опредделенных місцях, розташування яких повторювало карту зоряного неба.

"Я не розумів, чому майя будували свої міста далеко від річок, на неродючих землях і в горах. Повинна була бути якась причина, а їх поклоніння зіркам наштовхнуло мене на думку" - говорить Гаудрі.

Школяр обчислив розташування невідомого раніше міста майя

Фото: 15-річний школяр з Канади Вільям Гадури - відкривач стародавнього міста майя (popmech.ru)

У процесі вивчення розташування 117 виявлених до цього часу стародавніх міст, школяр помітив схожість картки з обрисами сузір'їв, відомих жерців майя. Наклавши мапу цих поселень на схеми 22 сузір'їв, Гадури виявив, що місцезнаходження великих і малих населених пунктів у точності збігається з розташуванням зірок.

Аналіз 23-го сузір'я показав, що для повної відповідності зі схемою, на карті не вистачає ще одного поселення. Гадури точно розрахував місце передбачуваного розташування цього досі не відомого 118 міста: його приховувала буйна рослинність півострова Юкатан недалеко від кордону Мексики з Белізом.

Школяр обчислив розташування невідомого раніше міста майя

Фото: Червоною крапкою позначено розташування 118-го міста майя, названого його відкривачем Вогненний рот (popmech.ru)

Висновок, зроблений юнаків, вимагав підтвердження. Гадури не став турбувати научноесообщество і збирати дорогу експедицію в Південну Америку, а звернувся до Канадське космічне агентство з проханням надати детальні супутникові знімки місцевості за заданими координатами. Агентство не тільки не відмовило школяреві у його незвичайне прохання, але й взяло активну участь в перевірці його теорії.

Школяр обчислив розташування невідомого раніше міста майя

Аналіз космічних знімків, отриманих з супутників, показав, що точно у вказаному місці (17° північної широти і 90° західної довготи) розташована піраміда висотою 86 метрів і ще тридцять об'єктів, природне походження яких малоймовірно. Вільям Гадури назвав відкритий місто ім'ям K's aak Chi (Вогненний рот). Площа Вогняного рота оцінюється в 80-120 квадратних кілометрів, що робить його одним з п'яти найбільших міст майя.

Читайте також: американський колекціонер показав історичні карти України.