ua en ru

Зі шкільної лави - в пологовий будинок: на Закарпатті 13-річна дівчинка стала мамою

Зі шкільної лави - в пологовий будинок: на Закарпатті 13-річна дівчинка стала мамою Фото: Дитина (pixabay.com/marvelmozhko)

Медики розповіли про пологи юної матері

У Закарпатській області народила 13-річна мешканка Ужгорода. Про це повідомляє Zakarpatpost.net.

Завідувач відділення патології вагітних Ужгородського пологового будинку Василь Піріді повідомив, що пологи ускладнилися акушерською патологією, тому довелося робити кесарів розтин.

Зазначається, що в Ужгороді рання вагітність не є чимось дивним. У 2017 році це були вже п'яті подібні пологи у місті. У 2016 році породіль віком до 14 років було дев'ять, а в 2015-му - 17 дівчат. Всього на Закарпатті кількість дівчат віком від 15-16 років, які народжують первістка, становить два відсотки від загального числа пологів в області.

Відео: В Ужгороді народила 13-річна дівчинка (YouTube/Телекомпанія " М-студіо)

Піріді також розповів про безпеку ранніх статевих актів. За його словами, це соціальна проблема.

"Раніше початок статевого життя, особливо якщо це безладне статеве життя, воно призводить до різних гінекологічних захворювань, особливо можлива інфекція статевих шляхів", - зазначив завідувач відділення патології вагітних.

При цьому медик підкреслив, що аборт в такому юному віці вкрай небезпечний і може викликати ускладнення репродуктивного здоров'я, і жінка в майбутньому може стати безплідною.

До речі, стало відомо, як живе дочка 12-річної породіллі з Львівської області.

Дівчинку назвали Діана-Марія. Дитина проживає в досить складних умовах разом з мамою, її братами і сестрами.

Дев'ять членів сім'ї живуть в одній кімнаті та кухні, переобладнаній під спальню. Кухню вони зробили в коридорчику. Площа квартири становить близько 40 квадратних метрів. В квартирі прописані 14 осіб. Багатодітна Анна мріє отримати нове житло.

"У нас навіть колиску для Діанки нікуди поставити, та що там - ступити ніде. Діанка спить у колисці Вікторії, моєї молодшої дочки, а Віка вже з нами в ліжку. Хай би без ремонту квартиру або будиночок виділили - я все сама зроблю, організую. В черзі стою вже шостий рік, але вона не рухається ні на сходинку", - розповіла Анна Лучишин.

За словами жінки, квартира досі оформлена на її покійну матір. Щоб переоформити житло, потрібна згода всіх 14 прописаних тут людей, але кожен хоче отримати свою частину.

Нагадаємо, 17 вересня 12-річна школярка Тетяна Лучишин з Борислава Львівської області стала матір'ю. Вона народила здорову дівчинку в одному з пологових будинків Львова.