ua en ru

Штраф за непристібнутий ремінь: навіщо це потрібно

Штраф за непристібнутий ремінь: навіщо це потрібно Колаж РБК-Україна

Фахівець вважає, що збільшення штрафу допоможе змінити ставлення українців до безпеки

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила українцям, чому важливо пристібатися в автомобілях і яке значення має підвищення штрафів за непристебнутий ремінь. Про це Супрун написала на своїй сторінці в Facebook.

Вона вважає, що дискусії на тему підвищення штрафів – це нагода змінити політику щодо ременів безпеки та навела статистику різних країн про використання ременів.

"Сам факт існування таких дискусій у країні - привід змінити політику щодо ременів безпеки. Цифри це тільки підтверджують, адже в Україні ремені безпеки використовують не більше 15% автомобілістів. Приміром, у Франції - це 99%, Чехії - 97%, Словенії - 93%, Польщі - 83%. Використання ременів безпеки є найбільш дієвим засобом захисту водіїв і пасажирів. За даними ВООЗ, вони зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40-50%, на задньому сидінні - на 25-75%. І помилкові уявлення, ніби можна вистрибнути з автомобіля на ходу, або що ремінь якимось чином може травмувати людину, більше схожі на сценарій голлівудського фільму, ніж на реальність", - вважає Супрун.

Вона розповіла, що сама регулярно пристібається в машині і часто це привертає увагу водіїв, так як вони вважають це ознакою недовіри.

"Завжди користуюся ременем безпеки в автомобілі. Часто на це звертають увагу водії таксі. Вже мала стільки розмов і дискусій з водіями на цю тему, що навіть можу умовно розділити всіх водіїв на 2 групи по їх відношенню до ременів безпеки. Перша - істотно менша - ті водії, які пристібаються і звертають на це увагу своїх пасажирів. Друга - водії, які не тільки ніколи не пристібаються, але і здивовано запитують, чому я вирішила скористатися ременем. Адже вони це рішення чомусь сприймають перш за все, як недовіру пасажира до водія, а не здорове бажання захиститися", - зазначила в. о. міністра.

Вона зазначила, що в таких випадках пояснює водієві, що ефективність ременів безпеки доведено науково, а найбільш впевненим водіям - що не завжди їх спритність допоможе уникнути аварії, адже на дорозі є безліч непередбачуваних факторів, від яких ми не застраховані.

Уляна Супрун зазначила, що штраф за ігнорування ременя безпеки в Україні зараз становить лише 51 гривню, однак він не працює як мотивація для дотримання безпеки.

"Зараз штраф за ігнорування ременя безпеки в Україні становить лише 51 грн. Він не тільки не працює як мотиватор для дотримання правила, але навіть створює помилкове уявлення, що використовувати ремінь безпеки неважливо. Однак деякі водії не тільки ігнорують ремені безпеки, але і використовують спеціальні заглушки, щоб "докучливий" автомобіль не набридав сигналом з нагадуванням пристібнутися", - написала Супрун зазначила, що підвищення штрафу до 850 гривень допоможе змінити поведінку пасажирів і сформувати нову звичку – пристібатися в автомобілі.

Крім того, в. о. міністра повідомила, що в правилах дорожнього руху є пункт щодо використання ременів безпеки, який суперечить логіці та законам фізики.

"У правилах дорожнього руху є пункт, що дозволяє не пристібатися інструкторам водіння, а в населених пунктах ще й водіям з інвалідністю, водіям і пасажирам швидкої допомоги, поліцейським і навіть таксі. Сучасні автомобілі мають різні засоби для підвищення безпеки, але вони працюють тільки в тому випадку, якщо ви використаєте їх. Кожен автовласник вже заплатив за цей простий і надійний спосіб безпеки, який може зберегти життя. Пристібайтеся і використовуйте кожну можливість захиститися!" – порекомендувала Супрун.

Штраф за непристібнутий ремінь: навіщо це потрібноШтраф за непристібнутий ремінь: навіщо це потрібноШтраф за непристібнутий ремінь: навіщо це потрібно

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, раніше ми повідомляли про те, що Рада планує підвищити штрафи за ігнорування ременів безпеки.

А також писали про те, як карають у Німеччині за непристібнутий ремінь безпеки.

Відео: РБК-Україна