Штрафи в Україні істотно зміняться: кого це торкнеться
В Україні пропонують змінити розміри штрафів. Кого торкнуться зміни - в матеріалі
Знизити розмір деяких штрафів пропонують в Україні.
Так, днями Верховній Раді рекомендували проголосувати за законопроект №9451, який би регулював деякі питання застосування фінансових санкцій (штрафів) за порушення норм з регулювання обігу готівки, яким хочуть відразу удвічі скоротити штрафи за можливе перевищення ліміту готівки в касах підприємств.
Цей документ рекомендують прийняти за основу Комітетом з питань фінансової політики та банківської діяльності.
Що пропонується законопроектом?
Перш за все, законопроект передбачає зниження штрафів для підприємців.
Ряд експертів назвали закон одним з кроків до лібералізації для українського бізнесу і таким, що знизить для нього навантаження. Інші ж висловили думку про те, що ці заходи – занадто ліберальні.
Фото: Верховна Рада (РБК-Україна)
У документі передбачається, що головна мета закону – це привести фінансово-правову відповідальність за правопорушення українцями у сфері готівкових розрахункових правовідносин до сучасних економічних умов, забезпечення нових (менших) сум штрафів ступеня суспільних наслідків і шкідливості правопорушень, які здійснюються
Цим законопроектом, крім усього, пропонують скасувати указ Президента, який діє з 1995 року, а саме - указ "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки". Також пропонується замість цього ввести штрафні санкції за можливе порушення касової дисципліни на підприємствах і в організаціях, які є меншими за розміром (в тому числі пропонується звільнити підприємства від санкцій за ряд правопорушень, які передбачені цим указом).
Фото: Ряд штафів пропонують суттєво знизити (РБК-Україна)
За які порушення пропонують зменшити штрафи?
Наприклад, за зберігання готівки в касах підприємств вище встановленого ліміту залишку готівки пропонується штраф у розмірі 100 відсотків від суми понадлімітної (замість впроваджених раніше 200%);
Також – за неоприбуткування (неповне та/або оприбуткування невчасно) - 2-х кратний розмір таких готівкових коштів (не менше 5-ти кратного розміру, як зараз)
Уточнюється, що нардепи підтримали законопроект, прийняття якого в майбутньому забезпечить баланс між фінансово-правовою відповідальністю та її загальними принципами, з огляду на поточний стан грошово-кредитної системи в Україні, пишуть на сайті парламенту.
Представники бізнесу вже висловили своє схвалення такими нововведеннями. Тепер справа за Верховною Радою, яка має проголосувати або не проголосувати за законопроект.
Нагадаємо, раніше ми писали, які зміни чекають на українців, якщо приймуть "мовний закон".
Також у ВР розповіли про розміри штрафів за порушення "мовного закону" у тому випадку, якщо на нього проголосують народні депутати. Багато хто критикує закон, але в той же час ряд експертів схиляються до думки, що саме це - найкращий спосіб захистити українську мову і сприяти посиленню ї позицій.