ua en ru

Шведські вчені зробили сенсаційну заяву про Чорнобиль

Шведські вчені зробили сенсаційну заяву про Чорнобиль Фото: Чорнобиль (spfu.gov.ua)

Вчені наводять кілька доказів своєї гіпотези

Група шведських дослідників заперечує, що перший вибух після аварії на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році був тепловим.

Шведський вчений Ларс-Ерік де Гір у своїй статті для видання Nuclear Technology стверджує, що перший спалах на атомній станції був спричинений ядерним, а не звичайним вибухом.

Такий висновок учені зробили після вивчення дисперсії ізотопів ксенону, виявлених після аварії в місті Череповець. Вони були результатом ядерного вибуху. За версією дослідників, ядерні вибухи породили потужні струмені з розплавленого палива й матерії самого реактора. Кинувся вгору струменя прошили дах реактора і піднялися на висоту в три кілометри, після чого їх підхопив вітер і доніс до Череповця. Два вибухи були ядерними, і приблизно через 2,7 секунди вибух пара зламав посудину реактора, йдеться в статті.

Відзначимо,що найбільш поширена і популярна версія свідчить, що два вибухи, що відбулися після аварії на Чорнобильській АЕС, не носили ядерний характер. Вони були викликані зміною циркуляції води.

На користь своєї гіпотези вчені наводять ще кілька доказів.

"Сценарій підтверджується знищенням нижньої кришки реакторного блоку, сейсмічними проявами приблизно в 100 км від реактора та свідченнями очевидців про блакитному сяйві через кілька секунд після першого вибуху, які не можуть бути пояснені будь-яким іншим процесом, ніж ядерним вибухом", - відзначили фахівці.

Як раніше повідомлялося, у Чорнобильській зоні затримали дві групи сталкерів