"Символ Карпат": оголошено конкурс на створення скульптури для Моршинського парку
Конкурс буде проходити з 11 квітня по 22 червня 2018 року
Всеукраїнський проект "Разом за природу" оголошує конкурс сучасної скульптури "Символ Карпат". За його підсумками у Моршині встановлять скульптуру символу Карпат - євразійської рисі. Проект покликаний привернути увагу до проблеми зникнення рідкісних тварин з екосистеми Карпат та створити новий туристичний символ міста.
Конкурс "Символ Карпат" презентує Моршин не тільки як місто з 500-річною історією, відоме унікальними джерелами, але і як майданчик, відкритий для сучасного мистецтва.
Конкурс відбуватиметься з 11 квітня по 22 червня 2018 року. Прийом заявок триватиме до 15 травня 2018 року. До участі запрошують митців віком від 18 років, які мають представити ескізи скульптур, створені спеціально для проекту. Призовий фонд конкурсу складає 90 000 грн.
До складу журі конкурсу увійшли: куратор відділу сучасної скульптури одного з найвідоміших музеїв світу Victoria and Albert Museum Меліса Хамнетт (Великобританія), глава фонду "Мистецтво і сучасність" при Центрі сучасного мистецтва "Замок Уяздовський" Анна Раковська (Польща), мистецтвознавець і куратор проектів "Мистецького Арсеналу" Олександр Соловйов (Україна), мистецтвознавець і співвласник аукціонного дому "Золотий перетин" Олексій Василенко (Україна), представник "Моршинської" Марк Ткачук та міський голова Моршина Руслан Ільницький
"Ми хочемо зробити так, щоб Моршин почали асоціювати із сучасними проектами. Скульптура рисі у Моршинському парку має стати новою окрасою міста і символом соціальної відповідальності бізнесу перед регіоном, з якого він походить. Природа - це те, що робить наш регіон унікальним, і ми хочемо зберегти її для майбутніх поколінь", - зазначив Марк Ткачук.
Куратором "Символу Карпат" стала Катя Тейлор, випускниця коледжу Christie's Education і один з провідних експертів сучасного мистецтва в Україні.
"Скульптура в публічному просторі Моршина піднімає питання екологічних проблем Карпат для людей різних поколінь та інтересів. Також "Символ Карпат" стане атракцією для мешканців та гостей міста і ще одним приводом приїхати в Моршин. Адже світовий досвід демонструє, що сучасна скульптура здатна не тільки викликати на діалог, але й міняти сприйняття міст, ставати точкою тяжіння", - говорить Тейлор.
Світ знає багато прикладів, коли скульптура змінювала долі міст. Так невеликий Гейтсхед став відомим далеко за межами Великобританії завдяки роботі Ентоні Гормлі "Ангел Півночі", маленький Орхус в Данії приймає 500 000 туристів під час фестивалю "Скульптури біля моря", а 15-метрова композиція "Ложка-міст і вишенька" Класа Ольденбурга зробила з Міннеаполіса туристичну Мекку.
"Ангел Півночі" (фото: прес-служба конкурсу)
Ложка-міст і вишенька (фото: прес-служба конкурсу)
Всі деталі і правила участі в конкурсі за посиланням.
Додамо, що десять кращих ескізів конкурсних робіт, які обере журі, будуть експонуватися у Моршині під час Дня міста 16-17 червня 2018 року.
Нагадаємо, в січні 2018 року рись перемогла у всеукраїнському голосуванні за тварину-символ Карпат, за неї віддали 33% голосів. Сьогодні в Карпатах живуть близько 350 рисей, і з кожним роком їх популяція скорочується.