ua en ru

Синоптики розповіли, яка погода чекає на Україну навесні

Синоптики розповіли, яка погода чекає на Україну навесні Фото: Весна (pixabay.com/jill111)

Нинішня зима може вплинути на весну

Аномально тепла зима може стати причиною того, що весна 2018 року прийде в Україну рано. Таку думку озвучив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда журналістам сайту replyua.net.

Микола Кульбіда вважає, що нинішня зима вплине на те, якою буде весна 2018 року і цілком ймовірно, вона стане ранньою.

Крім того, директор Українського гідрометцентру зазначив, що в нинішньому році експерти дивуються через незвично теплу зиму, так як синоптики стверджують, що таких високих зимових температур не спостерігалося протягом останніх ста років.

"В середньому кліматична температура підвищується кілька десятків років поспіль. Зміни є причиною зростання температурного режиму не тільки влітку, але й взимку. Зокрема, згідно з нашими даними, за останній час в найбільш холодні місяці стало тепліше на 2-2,5 градуса. Все це в значній мірі скоротило тривалість зимового періоду, а сама українська зима стала іншою", - пояснив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда і додав, що у зв'язку з цим не виключає, що в нинішньому році весна буде ранньою.

Крім того, керівник гідрометцентру попередив українців, що цілком можливі короткочасні повернення зимового характеру погоди, снігопадів і морозів навесні. Подібні кліматичні явища вже не раз доводилося спостерігати в попередні роки.

До речі, синоптик дала українцям прогноз на наступний тиждень.

Народний синоптик Наталка Діденко повідомила українцям, що морози в країну все-таки прийшли. Слід одягатися по погоді, а не виходити на вулицю в легких речах.

Синоптик попередила, що наступний тиждень буде дуже холодна, а морози будуть суворими.

"Сьогоднішні морози поступово набиратимуть обертів, тобто, градуси. Тиждень буде холодним. Поки, найближчі кілька днів, складна погода очікується на сході і півдні України - опади, ожеледь, сильний вітер. У Києві завтра може дещо поснежить, надалі буде сухо і морозно, протягом тижня в столиці вночі до -8 -15, вдень до -3 - 7 градусів. Вигулюйте шуби, провітрюйте килими, нарешті з'явиться можливість одягнути подаровані на свята товсті шкарпетки з оленями, утепляйтеся - зима!" - підсумувала Наталка.