ua en ru

Скандальна фотосесія з дітьми: стало відомо, кого притягнуть до відповідальності

Скандальна фотосесія з дітьми: стало відомо, кого притягнуть до відповідальності Колаж РБК-Україна

Експерти вважають, що винні всі учасники проекту

Відео: YouTube/ТСН

У скандалі з дитячої фотосесією в Одесі, знайшли винних. Поліція вирішила притягнути до відповідальності батьків дівчаток, які дозволили дітям брати участь в таких зйомках. Про це повідомляє ТСН.

Одеська дизайнер Алла Френкель, яка підготувала фотосесію дівчат в нижній білизні для модного показу в Одесі, стверджує, що це - високе мистецтво і проста рекламна кампанія.

Кастинг серед моделей у віці до 14 років одеського агентства проводила сама дизайнер. Після того, як опубліковані фотографії викликали широкий резонанс у громадськості, Алла Френкель пообіцяла провести прес-конференцію і пояснити, чому для реклами вибрали саме такі образи юних куртизанок.

"Я потім все розповім, чесно. Я коментарів не даю з цього приводу. Звичайно, ми вийдемо на зв'язок, ми може бути навіть зберемо прес-конференцію з цього приводу і відповімо на всі питання", - повідомила Френкель.

Однак поки прес-конференція так і не відбулася, а фотограф коментарі давати відмовилася. Колеги Френкель захищають дизайнера і пояснюють, що їй потрібно було представити колекцію.

У соціальних мережах фотосесію назвали подарунком для педофілів. До думки, що подібні рекламні кампанії можуть залучити сексуальних насильників, схиляються і різні експерти.

"Для мене гидота – тому що я працюю з випадками, так, а саме з сексуальним насильством – це мерзота, тому що насправді, я розумію, що в майбутньому у дітей можуть виникнути певні питання, певні проблеми, і навіть щодо того, що їм доведеться проходити там певну психокорекцію або психотерапію", - зазначила юрист ГО "Ла Страда-Україна" Анна Саєнко

Національна поліція вже почала перевірку фото для того, щоб встановити – чи не порушує така фотосесія права дітей і чи є в ній ознаки порнографії.

З'ясувалося, що дозвіл для зйомки дали самі батьки, а також заплатили за неї організаторам гроші. Поліція вирішила залучити батьків до адміністративної відповідальності.

Уповноважений з прав дитини при президенті України Микола Кулеба вважає, що ці фотографії можуть стати небезпечними для дітей.

"Мене дивує божевілля тих людей, які це робили. А це - дуже хороший привід для педофіла, щоб полювати на цих дітей", - розповів Кулеба.

Скандальна фотосесія з дітьми: стало відомо, кого притягнуть до відповідальності

Фото: (anna_dombrovskaya)

Дитячий психолог зазначила, що в першу чергу питання потрібно ставити батькам і з'ясувати у них, навіщо їм було потрібно, щоб дівчатка знімалися в напівоголеному вигляді.

"Тут треба як раз психологу розбиратися більше з батьками. Навіщо батькам потрібно, щоб їх діти знімалися в напівоголеному вигляді, ось для чого? Чого вони бажають своїм дітям? Ось, якщо вони як би добра бажають, хороших якихось речей, то, на жаль, так не вийде, ось вже виходячи з того резонансу, який є зараз", - зазначає дитячий психолог Ганна Капова-Саванова.

А ось президент Асоціації дитячої моди Ярмак Ірина заявила, що багато в чому винен фотограф, так як потрібно було зробити специфічний дитячий антураж, додати аксесуари і частини тіла заховати в ліжку.

"Справа тут - в фотографі. Це – доросла фотосесія. Можливо тут зробити, знаєте, спальню, дійсно дитячу. Дитину заховати, голі ніжки заховати в подушках, ковдрах. Зробити аксесуари якісь ведмедики, зайчики – щось таке, дитяче. Взагалі дитяча праця заборонена", - підкреслює Ірина Ярмак.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що фотосесія дитячого нижньої білизни викликала жах у українців.

А також писали про те, що у справу про фотосесію дитячої нижньої білизни втрутилася поліція.

Відео: РБК-Україна