ua en ru

Скандальний італійський фільм про Революцію Гідності виявився черговим околороссийским фейком

Скандальний італійський фільм про Революцію Гідності виявився черговим околороссийским фейком Фото: Революція Гідності (РБК-Україна)

У ЗМІ стверджують, що фільм виглядає як фейк і зроблений за методиками фейку

Новий 20-хвилинний документальний фільм італійського військового кореспондента Джіана Микалессина ("Україна: приховані істини") викликав скандал в Україні. Виявилося, що в цьому фільмі провину за розстріл покладають, як не дивно, на Саакашвілі і Пашинського. На те, що фільм виявився околороссийским фейком звернули увагу у виданні hvylya.net.

Повідомляється, що українському сегменті Facebook відео цього фільму з'явилося на сторінці відомого бізнесмена Василя Хмельницького. Там було написано, що фільм був переведений на російську мову на його прохання. В якості режисера вказувався італійський Gian Micalessin, який виклав фільм на своїй сторінці 16 листопада.

У свою чергу, прес-служба фонду Хмельницького заявила, що ніякого відношення до фейкової сторінці або до фільму Василь Хмельницький не має і взагалі сторінок в Facebook ніколи не створював.

Аналітичний центр звернув увагу, що режисер фільму Gian Micalessin раніше обіймав радикальні праві позиції. А радикальні праві — це саме та аудиторія в Європі, яка підтримує Путіна і активно працює зі спецслужбами Росії.

У фільмі кілька громадян Грузії стверджують, що вони були тими снайперами, які розстрілювали солдатів "Беркута" і майданівців. Ці "снайпери" стверджують, що входили в команду Саакашвілі і були переправлені до Києва в січні 2014 року.

За словами цих людей, їх курирував Сергій Пашинський.

У виданні поставили риторичне запитання, чи людина, причетна до розстрілу Майдану робити саморазоблачительные заяви з перспективою опинитися на десятки років за ґратами або все життя провести в роз'їздах, ховаючись від "Інтерполу".

Також у фільмі не прозвучали коментарі Пашинського, Саакашвілі та інших українських політиків, згадуваних у фільмі негативних коннотациях. Це знову-таки характерний стиль пропагандистів і маніпуляторів.

Таким чином, видання стверджує, що фільм виглядає як фейк і зроблений за методиками фейка.

Нагадаємо, що журналіст показав "антимайдан" в Луганську.