Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри
Українці їдуть на роботу в Європу (колаж РБК-Україна)

На роботу в Європу їдуть українці, які заради грошей готові трудитися день і ніч

Робота в Європі продовжує вабити українців високими зарплатами. Отримувати за свою роботу 1000 тис. євро звичайному теслі в нашій країні поки що не є можливим.

І навіть множинні випадки шахрайства не лякають заробітчан. Одним з останніх гучних скандалів був пов'язаний з подружньою парою з України, яка влаштувалася на роботу в Празі, але потрапила до нечистих на руку ділків. У підсумку українці не тільки нічого не заробили, але і самі "попали" на велику суму грошей, переживши в Чехії справжнє пекло.

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри

Ілюстративне фото (Колаж РБК-Україна)

Тим не менш, дефіцит робочої сили на Заході підштовхує зарубіжних бізнесменів підвищувати зарплати найманій робочій силі. Це вабить і українців. Адже, незважаючи на зростання зарплат в Україні, в тій же Чехії чи Польщі все одно обіцяють більше.

Зазначимо, що за статистичними даними, в Європі в кінці 2018 року середня заробітна плата зросла майже на 14 відсотків. Якщо перевести цю суму в гривні, то виходить, на хвилиночку, близько 42 тис. грн. Але це далеко не "зарплатна межа".

Так, будівельному монтажнику-теслі в Чехії роботодавці готові платити близько 25 тис. грн на місяць. Зварювальник за свою роботу може отримати 60 тис. грн. А електрик в місяць легко може отримувати 31 тис. грн, але в Угорщині. Далекобійник в Литві заробляє близько 66 тис. грн. Будучи доглядальницею в Німеччині можна заробити від 1000 до 1250 євро в місяць, а зарплата різноробочого в цій країні коливається в межах 37-44 тис. грн.

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри

Ілюстративне фото (twitter.com/GolosKarpat)

Втім, багато експертів попереджають українців, що нерідко високі зарплати в Європі для наших заробітчан нівелюються завищеними вимогами до виробітку. Тому дуже часто працівникам платять набагато менше заявленої суми.

І ще один головний момент: якщо ви зібралися на роботу закордон, то влаштовуйтесь тільки офіційно через фірми, які легально працюють в нашій країні, і в жодному випадку не платіть їм "за працевлаштування".

Нагадаємо, раніше відома ясновидиця передбачила, коли саме українські заробітчани обов'язково повернуться на батьківщину

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся