ua en ru

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри Українці їдуть на роботу в Європу (колаж РБК-Україна)

На роботу в Європу їдуть українці, які заради грошей готові трудитися день і ніч

Робота в Європі продовжує вабити українців високими зарплатами. Отримувати за свою роботу 1000 тис. євро звичайному теслі в нашій країні поки що не є можливим.

І навіть множинні випадки шахрайства не лякають заробітчан. Одним з останніх гучних скандалів був пов'язаний з подружньою парою з України, яка влаштувалася на роботу в Празі, але потрапила до нечистих на руку ділків. У підсумку українці не тільки нічого не заробили, але і самі "попали" на велику суму грошей, переживши в Чехії справжнє пекло.

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри

Ілюстративне фото (Колаж РБК-Україна)

Тим не менш, дефіцит робочої сили на Заході підштовхує зарубіжних бізнесменів підвищувати зарплати найманій робочій силі. Це вабить і українців. Адже, незважаючи на зростання зарплат в Україні, в тій же Чехії чи Польщі все одно обіцяють більше.

Зазначимо, що за статистичними даними, в Європі в кінці 2018 року середня заробітна плата зросла майже на 14 відсотків. Якщо перевести цю суму в гривні, то виходить, на хвилиночку, близько 42 тис. грн. Але це далеко не "зарплатна межа".

Так, будівельному монтажнику-теслі в Чехії роботодавці готові платити близько 25 тис. грн на місяць. Зварювальник за свою роботу може отримати 60 тис. грн. А електрик в місяць легко може отримувати 31 тис. грн, але в Угорщині. Далекобійник в Литві заробляє близько 66 тис. грн. Будучи доглядальницею в Німеччині можна заробити від 1000 до 1250 євро в місяць, а зарплата різноробочого в цій країні коливається в межах 37-44 тис. грн.

Скільки українським заробітчанам платять у Європі: вражаючі цифри

Ілюстративне фото (twitter.com/GolosKarpat)

Втім, багато експертів попереджають українців, що нерідко високі зарплати в Європі для наших заробітчан нівелюються завищеними вимогами до виробітку. Тому дуже часто працівникам платять набагато менше заявленої суми.

І ще один головний момент: якщо ви зібралися на роботу закордон, то влаштовуйтесь тільки офіційно через фірми, які легально працюють в нашій країні, і в жодному випадку не платіть їм "за працевлаштування".

Нагадаємо, раніше відома ясновидиця передбачила, коли саме українські заробітчани обов'язково повернуться на батьківщину.