ua en ru

Помер відомий український художник

Помер відомий український художник Фото: pixabay.com/_Alicja_

Йому було 95 років

У четвер, 26 квітня, помер відомий український художник Василь Соколенко - корифей петриківського розпису. Про його смерть повідомили на сторінці спільноти Петриківки в Facebook.

Художнику було 95 років. Прощання з ним відбудеться в п'ятницю, 27 квітня, в його рідній Петриківці.

Помер відомий український художник

Фото: Василь Соколенко (Igor Balashov wikipedia.org)

"За словами петриківських майстрів, Василь Соколенко, який є учнем відомої народної майстрині Тетяни Пати, сам виховав не одне покоління майстрів розпису. Крім того, саме завдяки його експериментам розпис почали застосовувати для обробки виробів з натурального, нефарбованого дерева, продовживши таким чином давню традицію зображення барвистих квітів на світлому фоні - на противагу чорному фону, який за радянських часів практикувався в масової сувенірної продукції художньої фабрики "Дружба", - сказано в повідомленні.

У майстра були пробелми із зором, тому в останні роки він не малював, а займався збереженням творчого досягнення. Василь Соколенко створив в Петриківці своєрідний приватний музей-садибу декоративного розпису, де зберігаються паперові калевки, речі, розписані родиною Соколенко, фотографії.

Василь Соколенко - заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, ветеран Другої світової війни. Він працював методистом обласного будинку народної творчості в післявоєнні роки. У селі Іванівка майстер створив художню студію. З 1962 року він викладав в петриківськім філії Дніпропетровської дитячої художньої школи.

Помер відомий український художник

Скріншот поста (facebook.com/petrykivkapaint)

Нагадаємо, помер талановитий український письменник.

Термінова новина за 27 квітня (video.rbc.ua)