ua en ru

"Скрипалька з Авдіївки" продовжує місію на Донбасі

"Скрипалька з Авдіївки" продовжує місію на Донбасі Фото: Марина Бондас

Марина Бондас розповіла про різницю в глядачах концертів у Києві та Авдіївці

Скрипалька з Німеччини, колишня киянка Марина Бондас продовжує свою місію на Донбасі – регулярно їздить у прифронтову зону з концертами для мирного населення. Про це повідомляє gazeta.ua.

"В Краматорську і Слов'янську вже роблять концерти і виставки. В Авдіївці, яка поруч з лінією фронту, музична школа працювала протягом всієї війни. Закривалася тільки на час активних обстрілу. Пару місяців вчителі ходили до дітей додому. Намагаємося зараз з активістами робити в Авдіївці концерти", - розповіла вона журналістам.

Згідно з її висновками з передової, якщо в Києві концерт – просто культурна подія, то в Авдіївці – подія року.

"Люди сприймають набагато інтенсивніше і сильніше переживають. Авдіївка в плані культури – поле неоране. Там легко організувати виставкові зали чи знайти приміщення для концерту. Ці зали завжди будуть заповнені – люди прийдуть. Коли взагалі нічого не відбувається, люди намагаються хоч якось відволіктися від війни. Люди звикають до постійного напруження і поступово намагаються ігнорувати небезпеку", - розповідає скрипалька.

Вона також згадала, як грала класику в авдіївському будинку престарілих, і отримала незадоволену репліку від бабусі з залу: "Нам не подобається ця музика!". Вона попросила російських народних пісень, проте на ділі такий "російської народної" для неї виявилася "Розпрягайте, хлопці, коней".

Нагадаємо, раніше скрипалька з Авдіївки розповіла про свою проукраїнської місії.