ua en ru

"Складне питання": Афанасьєв висловився про візовий режим з Росією

"Складне питання": Афанасьєв висловився про візовий режим з Росією Фото: Геннадій Афанасьєв (Віталій Носач, РБК-Україна)

Волонтер вважає, що при розгляді питання про візовий режим з РФ, потрібно звернути увагу на Крим

Нещодавно звільнений з російської в'язниці громадський активіст Геннадій Афанасьєв вважає, що Україні не потрібно запроваджувати візовий режим з Росією. При цьому він зазначив, що "це складне питання". Про це активіст сказав в інтерв'ю Styler.

"Мені складно про це думати. Насправді я більше "ні", ніж "так". Є аргументи і за це, і проти. Є така думка, що конфлікт з Росією буде тривати довго. І якщо так, то візовий режим потрібен. Ми тоді могли б краще відстежувати тих, хто до нас приїжджає. Звичайно, частина територій ми все одно не контролюємо, і зброя як надходила туди, так і далі буде надходити", - сказав Афанасьєв.

Активіст зазначив, що є й інший складне питання - анексований Росією Крим.

"Є кримчани, які там народилися, і які не підтримують путінський режим. І якщо беремо і вводимо візи з Росією, то такі люди вже зовсім не зможуть виїхати з Криму. Ми ж Крим повертати зібралися, а тут знову отдалим. Уявіть: під'їжджають ці люди до кордону, і навіть якщо у них два паспорти, то коли підходять до української сторони, і їх там питають: "А де віза?". Де вона повинна стояти - в українському паспорті або в російському? Цього всього не враховують", - підкреслив він.

Раніше Афанасьєв розповів, як врегулювати конфлікт на Донбасі.